VIDEO ⟩ Argentina võitis penaltiseeria ja kohtub Copa America finaalis Brasiiliaga

Lionel Messi ja Emiliano Martinez.
Lionel Messi ja Emiliano Martinez. Foto: Evaristo Sa/SCANPIX

Copa Americal ehk Lõuna-Ameerika jalgpalli meistrivõistlustel selgus teine finalist, kelleks on penaltite järel 3:2 (1:1) Colombia alistanud Argentina.

Argentina alustas kohtumist kohe kiire väravaga, kui 7. minutil tegi Lionel Messi hea eeltöö tulemusena skoori Lautaro Martinez.

Teisel poolajal oli argentiinlastel mitu head võimalust, et veel teinegi lüüa, kuid 61. minutil tegi skoori hoopis Luis Diaz ja Colombia.

Viigiliselt lõppenud lisaaja järel võitis Argentina penaltiseeria 3:2. Võitjate väravasuul näitas meisterlikku tõrjekunsti Emiliano Martinez, kes suutis pareerida koguni kolm kolumblaste lööki.

Ööl vastu pühapäeva toimuvas finaalis on argentiinlaste vastaseks põline rivaal Brasiilia, kes alistas poolfinaalis 1:0 Peruu.