VIDEO ⟩ Andres Operi värav kukutas karikavõistlustel meistriliiga klubi

Siim Kaasik
Viimsi JK jalgpallurid tegid pärast suurepärast võitu fännidega ühispildi.
Viimsi JK jalgpallurid tegid pärast suurepärast võitu fännidega ühispildi. Foto: Viimsi JK/Facebook

Eesti tugevuselt kolmanda ehk Esiliiga B klubi Viimsi JK alistas jalgpalli Evald Tipneri karikavõistluste 1/64-finaalis meistriliigas mängiva Pärnu Vapruse lisaajal 3:1. Viimsi juhtvärava lõi lisaajal Eesti koondise läbi aegade parim väravakütt Andres Oper.

Valdavas osas noortest mängumeestes koosnev (keskmine vanus 20 aastat ja 3 kuud - toim.) Viimsi asus mängu juhtima 19. minutil, mil täpne oli Ken-Marten Tammeveski. Juba kuus minutit hiljem seadis Kristen Saarts tabloole viigi, kuid rohkem väravaid normaalajal ei löödud.

Viimsi sangariks tõusis Eesti koondise särgis 38 väravat löönud 43-aastane Andres Oper, kes pääses 100. minutil vastaste väravavahiga üks-üks olukorda ning lahendas selle nagu vanadel headel aegadel. Eilne mäng oli Operile sel hooajal alles teine, juuni lõpus mängis ta tund aega Viimsi duubelmeeskonna eest II liigas.

Lisaaja avapoolaja lõpus teenis Viimsi veel penalti, mille realiseeris Gregor Lehtmets ning tulemusega 3:1 mäng ka lõppes.

1/32-finaalis kohtub Viimsi III liigas mängiva Tallinna SC ReUnitediga.