FOTO ⟩ Rally Estonial osaleja käis Tallinnas mälestamas Pirital hukkunud motolegendi (1)

Joey Dunlop kunagi Kalevi suursõidul.
Joey Dunlop kunagi Kalevi suursõidul. Foto: Toomas Huik

Rally Estonial osalevad JWRC-klassis esiveolise Ford Fiesta Rally4ga iirlased William Creighton ja tema kaardilugeja Liam Regan, kes käis läbi ka Tallinnast, avaldades austust põhjaiirlasest motolegendile Joey Dunlopile.

Dunlop oli viiekordne Formula TT-klassi maailmameister, kes tegi suuri tegusid legendaarsel Mani saare võidusõidul, mille ta võitis erinevates klassides suisa 26 korda. Teda peetakse läbi aegade üheks paremaks mootorrattasportlaseks.

48-aastaselt kustus Dunlopi eluküünal Tallinnas Pirita ringrajal. 2000. aastal osales ta 39. Kalevi suursõidul ning võitis nii 750cc- kui ka 600cc-klassis. 125cc-arvestuses oli ta kolmandal kohal, kui kaotas veidi enam kui paarsada meetrit enne finišit vihmamärjal rajal tsikli üle kontrolli ja libises vastu puud. Tema surm oli silmapilkne.

Regan jagas sotsiaalmeedias, et käis Dunlopi mälestusmärgi juures. «Meenutasin, et keegi pole tavaline,» lisas ta saateks.