BLOGI ⟩ Hamilton puksis esimesena startinud Verstappeni rajalt välja, kuid võitis trahvile vaatamata GP-etapi

Mercedes driver Lewis Hamilton of Britain celebrates on the podium after winning the British Formula One Grand Prix, at the Silverstone circuit, in Silverstone, England, Sunday, July 18, 2021. (AP Photo/Jon Super) Foto: Jon Super

F1-sarja Silverstone'i GP-l puksis Lewis Hamilton avaringil rajalt välja Max Verstappeni, kes viidi tervise kontrollimiseks haiglasse. Hamilton sai 10 tgrahvisekundit, kuid sellele vaatamata sai sõiduvõidu, möödudes eelviimasel ringil Charles Leclercist. Kolmanda koha sai Valtteri Bottas. Postimees võttis sõidu kokku otseblogis.

Enne võistlust

Sel nädalavahetusel kasutatakse uut formaati: nii reedel kui ka laupäeval on kavas üks vabatreening, reedel sõidetakse lisaks kvalifikatsioon ja laupäeval sprindikvalifikatsioon, mille stardijärjekord pannakse paika reedese ajasõiduga. Laupäevase 100 km pikkuse sprindikvalifikatsiooni paremusjärjestus moodustab omakorda pühapäevase GP stardijärjekorra.

Kvalifikatsioon

Hamilton edestas kvalifikatsioonis oma suurimat rivaali Max Verstappenit (Red Bull) 0,075 sekundit ning tiimikaaslast Valtteri Bottast 0,194 sekundit. Charles Leclerc (Ferrari) jäi neljandana maha juba 0,694 sekundit.