Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

FC Barcelona ja Neymari neli aastat kestnud palgatüli sai viimaks lahendi

Neymar omal ajal FC Barcelona särgis. FOTO: MARCO BERTORELLO

Kuigi Brasiilia vutistaar Neymar vahetas FC Barcelona särgi Pariisi Saint-Germaini oma vastu juba neli aasta tagasi, sai see üleminek oma ametliku lõppakordi alles selle nädala alguses.

Nimelt väitis 2017. aasta augustis 222 miljoni euro eest tööandjat vahetanud Neymar toona, et Kataloonia suurklubi jäi talle võlgu lojaalsusboonuse, mis pidi kaasnema tema 2016. aasta oktoobris sõlmitud lepingupikendusega. Nõue polnud sealjuures mitte väike, Neymar ja tema agendist isa soovisid Barcelonalt 43,6 miljonit eurot. 

Barcelona ei teinud seda aga kuulma, vaid esitas brasiillase leerile omakorda vastuhagi seoses väidetava lepingurikkumisega. Nõnda algaski pikk kohtuvaidlus, mis lõppes esimese astmes viimaks otsusega, mille tulemusena pidanuks hoopis Neymar maksma endisele tööandjale 6,7 miljonit eurot. 

Esialgu soovis brasiillane selle otsuse edasi kaevata, kuid selle nädala alguses teatas FC Barcelona mõneti ootamatult, et on jõudnud Neymariga kohtuvälisele kokkuleppele ning selle tulemusena on teema nüüdseks ka laualt maas.

Tagasi üles
Back