JÄRELVAADATAV ⟩ Rannavolle Grand Prix sarja viiendal etapi võidutsesid Tiisaar ja Nõlvak

Täna selgusid Kloogarannas Eesti rannavolle Grand Prix sarja viienda etapi M.V.Wool Cupi ehk karikafinaali võitjad. Meeste konkurentsis ei saanud keegi vastu Kusti Nõlvakule ja Mart Tiisaarele, naiste konkurentsis viisid esikohatrofee Lätti Liene Šimkuse ja Inese Jursone.

Meeste turniir

Finaal:

Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar – Arnis Relins/Kristaps Punculis (Läti) 2:0 (21:11, 21:13)

Võidumeeste intervjuu volley.ee-le:

Pronksimatš (tulemuse lisame esimesel võimalusel):

Urmas Piik/Nils Rühka – Kaspar Pomerants/Rauno Tamme 2:0 (21:11, 21:17)

Poolfinaalid:

Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar – Urmas Piik/Nils Rühka 2:0 (21:14, 21:9)

Kaspar Pomerants/Rauno Tamme – Arnis Relins/Kristaps Punculis (Läti) 1:2 (17:21, 21:18, 8:15)

Veerandfinaalid:

Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar – Timo Lõhmus/Dmitri Korotkov 2:0 (21:18, 21:18)

Jaan Rebel/Cris-Karlis Lepp – Urmas Piik/Nils Rühka 0:2 (18:21, 20:22)

Arnis Relins/Kristaps Punculis (Läti) – Kaarel Pomerants/Siim Ennemuist 2:0 (21:15, 21:19)

Kaspar Pomerants/Rauno Tamme – Kaur Erik Kais/Rasmus Meius 2:1 (15:21, 21:19, 15:7)

Naiste turniir

Finaal:

Kadi Kalm/Liina Kais – Liene Šimkuse/Inese Jursone (Läti) 0:2 (8:21, 10:21)

Pronksimatš:

Liisa-Lotta Jürgenson/Laura-Liisa Maiste – Renate Pikk/Juudit Kure-Pohhomov 0:2 (12:21, 20:22)

Liene Šimkuse/Inese Jursone (Läti) – Renate Pikk/Juudit Kure-Pohhomov 2:0 (21:12, 22:20)

Kadi Kalm/Liina Kais – Liisa-Lotta Jürgenson/Laura-Liisa Maiste 2:0 (21:15, 21:19)

Kadi Kalm/Liina Kais – Helerin Hansman/Maike Kadaja 2:0 (21:12, 21:16)

Liisa-Lotta Jürgenson/Laura-Liisa Maiste – Annaliisa Mals/Maria Säästla 2:0 (21:18, 21:17)

Renate Pikk/Juudit Kure-Pohhomov – Lidia Lellsaar/Anna-Liisa Peetmaa 2:0 (21:12, 21:19)

Liene Šimkuse/Inese Jursone (Läti) – Kadri Leiten/Reet Alas 2:0 (21:19, 21:10)

***

Laupäevase võistluspäeva kokkuvõte:

Kloogarannas toimuval turniiril teevad kaasa ka Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kel alagrupist veerandfinaali jõudmisega probleeme polnud. Eesti esiduo teenis A-alagrupis kahe 2:0 võiduga esikoha ning läheb pühapäeva hommikul kell 10.00 veerandfinaalis vastamisi suurimate koduste konkurentidega ehk Timo Lõhmuse ja Dmitri Korotkoviga, kes pidid veerandfinaali pääsuks kaheksandikfinaalis jagu saama Sander Talistust ja Siim Rantanenist.

B-alagrupi läbisid puhaste paberitega lätlased Arnis Relins – Kristaps Punculis, kelle veerandfinaali vastaseks on Kaarel Pomerants – Siim Ennemuist. Pomerants – Ennemuist alistasid kaheksandikfinaalis 2:0 Kaarel Kaisi – Rein Tiisaare.

C-alagrupi parimatena tagasid koha veerandfinaalis Cris-Karlis Lepp ja Jaan Rebel, kes said alagrupi võitja otsustanud mängus 2:1 jagu vanameistritest Kaarel Kaisist ja Rein Tiisaarest. Veerandfinaalis kohtutakse läbi kaheksandikfinaali edasi pääsenud Urmas Piigi – Nils Rühkaga.

D-grupis tulid esimeseks Kaspar Pomerants ja Rauno Tamme, jättes 2:1 võiduga teiseks Timo Lõhmuse – Dmitri Korotkovi. Veerandfinaalis ootab ees kohtumine Kaur Erik Kaisi ja Rasmus Meiusega, kes alistasid kaheksandikfinaalis Andrus Leismanni ja Jaanus Kulleri.

Meeste veerandfinaalid:

10.00 Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar – Timo Lõhmus/Dmitri Korotkov

10.00 Jaan Rebel/Cris-Karlis Lepp – Urmas Piik/Nils Rühka

10.50 Arnis Relins/Kristaps Punculis – Kaarel Pomerants/Siim Ennemuist

10.50 Kaspar Pomerants/Rauno Tamme – Kaur Erik Kais/Rasmus Meius

Naiste turniiril kindlustasid A-alagrupis esikoha Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov, kes kohtuvad veerandfinaalis läbi kaheksandikfinaali teise päeva jõudnud Lidia Lellsaare – Anna-Liisa Peetmaaga.

B-grupis triumfeerisid kahe 2:0 võiduga Kadi Kalm ja Liina Kais, kelle homne esimene vastane on Helerin Hansman – Maike Kadaja.

C-grupist jõudsid otse veerandfinaali lätlannad Liene Šimkuse – Inese Jursone, kes peavad homme poolfinaali pääsemiseks alistama Kadri Leiteni ja Reet Alase.

Neljandas veerandfinaalis lähevad vastamisi D-alagrupi võitjad Liisa-Lotta Jürgenson ja Laura-Liisa Maiste ning Annaliisa Mals ja Maria Säästla.