JÄRELVAADATAV ⟩ Selgusid Eesti meistrid rannavõrkpallis

Täna selgusid Paides toimunud Värska Vesi Cupil rannavolle Eesti meistrid, kui meestest krooniti võitjaks Urmas Piik ja Argo Arak ning naistest Heleene Hollas ja Liisa Soomets.

Hollas – Soomets alistasid teel finaali veerandfinaalis 2:0 Liina Kaisi – Kadi Kalmu ning poolfinaalis samuti 2:0 Liisa-Lotta Jürgensoni – Laura-Liisa Maiste.

Finaalis olid Eesti esiduo vastaseks suurimad kodused konkurendid Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov. Ka selle kohtumise võitsid Hollas – Soomets 2:0 (21:18, 21:11) ning kogu turniiri peale ei loovutatud vastastele geimigi.

Põnevas pronksimatšis alistasid U20 vanuseklassi kuuluvad Liisa-Lotta Jürgenson ja Laura-Liisa Maiste alles U18 vanuseklassi kuuluvad Karlotta Kattai – Grete Jürgensoni 2:1 (15:21, 21:15, 18:16). See oli Jürgensonile ja Maistele esimene täiskasvanute meistrivõistluste medal.

Meeste turniir oli väga tasavägine ja ettearvamatu, sest Kusti Nõlvaku – Mart Tiisaare puudumisel ühte suurt favoriiti polnud. Ka Eesti teisest duost oli esindatud üks liige, sest Dmitri Korotkov mängis koos Karl Rinaldoga.

Finaali jõudsid Urmas Piik ja Argo Arak ning Kaspar Pomerants ja Rauno Tamme. Tasavägises finaalis läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi ja lõpuks võtsid 2:1 (21:23, 21:13, 15:10) võidu Piik – Arak. Arak tuli seejuures esimest korda Eesti meistriks koguni 24 aastat tagasi ja viimati 9 aastat tagasi, Piik võitis oma kauaoodatud esimese meistritiitli täna.

Poolfinaalis said Piik – Arak 2:0 jagu Kaarel Kaisist ja Rein Tiisaarest, Pomerants – Tamme olid 2:1 üle Dmitri Korotkovist ja Karl Rinaldost. Samuti kolmegeimiliseks kujunenud tasavägises pronksimatšis jäid lõpuks peale Kais – Tiisaar.

Laupäevane võistluspäev:

Naiste turniiril liikusid kindlalt veerandfinaali favoriidid Heleene Hollas – Liisa Soomets, kes tulid kahe 2:0 võiduga A-alagrupis esimeseks. Veerandfinaalis kohtub Eesti esiduo läbi kaheksandikfinaali edasi pääsenud Liina Kaisi – Kadi Kalmuga.

Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov läbisid alagrupiturniiri samuti täiseduga, loovutades vastastele ühe geimi. Veerandfinaalis kohtuvad nemad Annemar Neilandi – Merike Erritiga, kes said kaheksandikfinaalis 2:1 jagu Maret Kuusest – Merilyn Jõearust.

Kolmandas naiste veerandfinaalis lähevad vastamisi Karlotta Kattai – Grete Jürgenson ning Silja Ostrov – Gerli Toomela. Kattai – Jürgenson võitsid C-alagrupi, Ostrov – Toomela pidid veerandfinaali jõudmiseks kaheksandikfinaalis alistama Kädi Böckleri – Marta Nelise.

Neljandas veerandfinaalis kohtuvad D-alagrupi parimad Liisa-Lotta Jürgenson ja Laura – Liisa Maiste, kelle vastaseks on Kadri Leiten – Reet Alas. Alas – Leiten jõudsid teise päeva tänu kaheksandikfinaalis saadud 2:1 võidule Anna-Liisa Peetma – Lidia Lellsaare üle.

Naiste veerandfinaalid:

10.00 Heleene Hollas – Liisa Soomets vs Liina Kais – Kadi Kalm

10.50 Karlotta Kattai – Grete Jürgenson vs Silja Ostrov – Gerli Toomela

10.00 Liisa-Lotta Jürgenson – Laura – Liisa Maiste vs Kadri Leiten – Reet Alas

10.50 Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov vs Annemar Neiland – Merike Errit

Meeste turniiril moodustavad esimese veerandfinaalpaari Urmas Piik – Argo Arak ning Rain Raud – Karl Jaani. Piik – Arak olid A-grupi esimesed, Raud – Jaani tulid B-alagrupis kolmandaks ning pääsesid edasi tänu kaheksandikfinaalis saadud 2:1 võidule Sander Talistu – Siim Rantaneni üle.

Veerandfinaali jõudsid ka Kaspar Pomerants – Rauno Tamme ning Kaur Erik Kais – Rasmus Meius. Pomerants – Tamme läbisid alagrupiturniiri puhaste paberitega, Kais – Meius alistasid kaheksandikfinaalis 2:1 Siim Ennemuisti – Kaarel Pomerantsi.

Kolmandas veerandfinaalis kohtuvad Rein Tiisaar – Kaarel Kais – kes tulid kahe võiduga esikohale D-alagrupis – ning läbi kaheksandikfinaali edasi jõudnud Steven Meilus – Johann Olaf Lääne.

Viimase poolfinalisti selgitavad homme Karl Maidle – Mihkel Nuut ning Dmitri Korotkov – Karl Rinaldo. Maidle – Nuut said esikoha B-alagrupis, Korotkov – Rinaldo pidid D-grupi teisena mängima kaheksandikfinaalis Karmo Saviaugu – Aleksei Povjakeli vastu ja said 2:1 võidu.

Meeste veerandfinaalid:

10.00 Urmas Piik – Argo Arak vs Rain Raud – Karl Jaani

10.50 Kaspar Pomerants – Rauno Tamme vs Kaur Erik Kais – Rasmus Meius

10.00 Rein Tiisaar – Kaarel Kais vs Steven Meilus – Johann Olaf Lääne

10.50 Karl Maidle – Mihkel Nuut vs Dmitri Korotkov – Karl Rinaldo

Enne turniiri:

Eesti meistrivõistlustel on naistest kohal äsja Sofia MK-etapil esikoha võitnud Eesti esiduo Heleene Hollas ja Liisa Soomets. Neile pakuvad konkurentsi seni naiste sarja valitsenud Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov, Maret Kuuse – Merilyn Jõearu, noorte tiitlivõistluste kogemusega Liisa-Lotta Jürgenson – Laura-Liisa Maiste, Liina Kais – Kadi Kalm jt.

Meestest pole kohal meie parimat duot, eelmisel etapil triumfeerinud Kusti Nõlvakut – Mart Tiisaart, kes mängisid sel nädalal rannavolle EMil Viinis. Lisaks ei löö kaasa Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov, sest Lõhmus mängib koos Jaan Rebeliga Portugali MK-etapil ja Korotkov osaleb Eesti meistrivõistlustel koos Indrek Verroga.

Kõrgete kohtade nimel tahavad kindlasti kaasa rääkida Kaspar Pomerants – Rauno Tamme, Urmas Piik – Argo Arak, Kaur Erik Kais – Rasmus Meius, Karl Jaani – Rain Raud.