Urmas Raag triumfeeris Riia MK-etapi takistussõidus

Urmas Raag.
Urmas Raag. Foto: Latvian Equestrian Federation

Eelmisel nädalal takistussõidu Eesti meistriks tulnud Urmas Raag ja Van Damme rõõmustasid täna Eesti ratsaspordihuvilisi tuues Eestile magusa võidu Riia MK-etapilt.

Takistussõidu MK-etapp peeti pühapäeva pärastlõunal kõrgusel 140-160 cm. Starti asus 29 võistluspaari, kelle esimeseks ülesandeks oli tagada pääs ümberhüpetele.

Puhaste paberitega pääses edasi kolm ratsanikku ja hobust, Raagil ja Van Dammel õnnestus sõita ka ümberhüpped karistuspunktideta ning väga kiire ajaga 42,02 sekundit.

Teise kohaga lõpetas Saudi Araabia sportlane Abdullah Alsharbatly hobusel Quincy 230, kes läbis ümberhüpped samuti puhtalt, kuid aeglasemalt kui Raag.

Kolmanda koha teenis lätlaste olümpiasportlane Kristaps Neretnieks hobusel Cerosino päeva kiireima ajaga, kuid 4 karistuspunktiga viimaselt takistuselt.

Meie sportlastest olid auhinnalistel kohtadel veel Gunnar Klettenberg hobustel B Captain Norman (5.koht) ning Esprit du Buisson Z (6.koht), Tiit Kivisild hobusel Haloubet (9.koht), Erik Aedviir hobusel Cahir N (10.koht) ja Kullo Kender hobusel Go For It (11.koht).

Päeva esimestest sõitudest tuli Eestile veel lisaks kaks võitu, noorte hobuste klassi kõrgusel 120/125 cm võitis Hanno Ellermann 6-aastasel Kristallol ja ümberhüpetega 135 cm parkuuri esimene koht kuulus Stanislav Tederile hobusel Shelby.