JÄRELVAADATAV ⟩ Itaalia võitis trilleriks kujunenud EM-finaalis 3:2 Sloveeniat

Pühapäeval peeti tänavuse võrkpalli EMi finaal, kus Itaalia alistas 3:2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11) Sloveenia. Enne finaali toimunud kolmanda koha matšis alistas Poola 3:0 Serbia.

Sloveenia ja Itaalia vastasseis kulges kui Ameerika mägedel ning esmese geimi võitnud sloveenid rebisid ka otsustavalt 2:1 ette. Siis võitsid aga itaallased kaks geimi järjest, neist viimases pandi gaas põhja viigiseisul 7:7.

Viimase geimi keskel asus servijoonele Alessandro Michieletto ning pani vastased surve alla. Kindla käega mees pani kaks ässa ja lõpetas seeria Itaalia edu 11:7. Sellest Sloveenia enam ei toibunudki ja Itaalia võttis 15:11 võidu.

Itaalia parimana jäi Daniele Lavia nimele 21 punkti, 17 tõi Michieletto. Sloveeniat vedasid 16 punktiga Alen Pajenk ja Tonček Stern 14 silmaga.

Itaalia võitis seega oma seitsmenda EM-tiitli, viimati võidutseti 2005. aastal, kui finaal mängiti Itaalias. Sloveenia pääses EM-finaali kolmandat korda, kuid neil tuleb kolmandat korda leppida hõbedaga. 2019. aastal kaotati otsustavas mängus Serbiale, 2015. Prantsusmaale.

Sloveenia on saanud EMil kaks kaotust, jäädes alla Tšehhile ja tänasele vastasele Itaaliale. Aga ülejäänud kuuest mängust on tulnud neli 3:0 ja kaks 3:1 võitu. Poolfinaalis oldi 3:1 parem Poolast.

Itaalia seevastu pole sel EMil veel kaotusekibedust tundnud. Alagrupis võideti kõik mängud kas 3:0 või 3:1, nagu ka play-off'is. Poolfinaalis oldi 3:1 parem Serbiast.

Pronksimäng:

Enne õhtust finaali selgitati Katowices pronksmedali omanik. Võõrustajate koondis alistas Serbia 3:0 (25:22, 25:16, 25:22). Tegemist oli Poola teise järjestikuse pronksiga EMil. Kokku on võidetud finaalturniiril kümme medalit.