Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Maruvihane Schumacher: Mazepini käitumine oli eluohtlik!

Nikita Mazepin Hollandi GP-l. FOTO: Florent Gooden

Vormel 1 sarja hooaja 13. etapp Hollandis pakkus fännidele seda, mis nädal tagasi Belgias jäi saamata: tõelist võidusõitu. Sealjuures ei mahtunud kohati rajale ära ka tiimikaaslased. 

Hollandi GP avaringil oli väga-väga lähedal kokkupõrge kahe Haasi vormeli vahel. Tegelikult puudutaski Nikita Mazepin oma esitiivaga Mick Schumacheri masinat, mistõttu tuli kõikidel kohe silme ette kolme kuu tagune Baku GP intsident, kus sakslane karjus pärast Mazepini järjekordset manöövrit raadiosse: «Kas ta tahab meid mõlemat ära tappa?»

Sel korral esitas ülekande ajal samasuguse küsimuse Mick Schumacheri onu Ralf, kes tegutses Sky Sportsi kommentaatorina. «See on eluohtlik, kui sellisel kiirusel midagi juhtub. See, mida Mazepin teeb, ei kuulu vormel 1-te,» põrutas omal ajal kuuel GP-l võidutsenud Schumacher. «Need riskid, mida Mazepin võtab, pole vastavuses tema sõiduoskusega. Mulle tundub, et ta ei suuda võistlusolukordadega kohaneda ning saab rajal lihtsalt vihaseks.»

Haasi tiimipealik Günter Steiner oli pärast GP-d samuti oma hoolealuses pettunud, kuid talle selga siiski ei lennanud. «Selliseid asju ei tohiks juhtuda, ent see juhtus. Me üritame sellega tegeleda ning probleemi lahendada,» oli tema poliitkorrektne vastus.  

Mazepini käitumises võis rolli mängida ka laupäevases kvalifikatsioonis juhtunu. Nimelt pidanuks venelane enda sõnul ajasõidus esimesena võimaluse saama, kuid millegipärast otsustas Schumacher temaga samal ajal kiiret ringi tegema minna. See ei mahtunud Mazepinile aga pähe. «Ta soovib, et mul keerulisem oleks ja tihedasse liiklusesse satuksin,» sõnas ta. 

Tagasi üles
Back