Tallinna maratonil püstitati Guinnessi rekord

Marti Medar.
Marti Medar. Foto: basket.ee

Tänavusel Tallinna maratonil triumfeeris Eesti jooksusõpradele tuttav keenialane Ibrachim Mukunga Wachira, kes läbis 42,195 km pikkuse distantsi 2 tunni 30 minuti ja 43 sekundiga. Võidumehega sama suure aplausi teenis ka üldarvestuse 238. mees Marti Medar, kes läbis maratoniraja korraga kaht korvpalli põrgatades ning haaras nõnda uuesti endale Guinnessi rekordi.

2017. aastal 3:54.16ga esimest korda säärase tippmargi endale haaranud Medar jäi Guinnessi diplomist ilma kaks aastat tagasi, kui britt Kev Howarth ületas Poolas toimunud maratonil finišijoone 3:50.26ga. Nõnda läks Medar tänavu Tallinna tänavatele kindla eesmärgiga see aeg üle joosta ning tema soov realiseerus: uus Guinnessi rekord on 3 tundi 36 minutit ja 36 sekundit.

Tallinna maratoni võidumeheks krooniti aga Mukunga (2:30.43), kes raputas viimastel kilomeetritel maha Dmitri Aristovi. Võidumehele 12 sekundiga kaotanud Aristovi lohutusauhinnaks jääb maratonijooksu Eesti meistri tiitel, hõbe ja pronks läksid vastavalt Aleksander Kulešovile (2:34.39) ja Ando Õitspuule (2:35.35).

Naistest ületas finišijoone esimesena Kaisa Kukk, kelle tulemus 2:44.36 andis üldarvestuses 12. koha. Üle poole maa liidrikohal olnud suurfavoriit Jekaterina Patjuk oli sunnitud maratoni tervislikel põhjustel katkestama. Eesti meistrivõistluste hõbe- ja pronksmedali said Kadiliis Kuiv (2:48.42) ning Anne-Ly Palm (3:02.30).

42 km pikkusel distantsil sai tulemuse kirja 749 jooksuhuvilist. Poolmaratonil oli lõpetajaid 1165, esimesena ületas neist finišijoone Tiidrek Nurme ajaga 1:05.39. Tokyo olümpia 27. mehele järgnesid lätlane Janis Viskers (1:05.42) ja eestlane Leonid Latsepov (1:05.49). Parim naine oli üldarvestuses 41. koha saanud Helena Peik (1.24,11).

Tallinna maratoni 10 km sügisjooksul ei saanud keegi vastu Kaur Kivistikule, kes läbis raja 30 minuti ja 24 sekundiga. Talle järgnesid soomlane Aki Nummela (31.17) ja eestlane Karl Mäe (31.20). Parim naine oli Liina Luik (36.09), kes tuli üldarvestuses 18. kohale, rahvajooksus sai tulemuse kirja 1221 jooksuhuvilist.