Rasmus Mägi pani kõrgetasemelisele hooajale ilusa punkti

Toimetas Karl Juhkami
Rasmus Mägi.
Rasmus Mägi. Foto: Tairo Lutter

Rasmus Mägi pani oma tänavusele hooajale punkti Šveitsis, kus sai 400 m tõkkejooksus teise koha.

Mägi ületas finišijoone ajaga 48,53, jäädes nõnda alla vaid Tokyo olümpiamängude pronksimehele Alison Dos Santosele (48,15). Kolmandaks platseerus sakslane Emil Agyekum (49,15).

See tulemus tähendab ühtlasi, et Mägi alistas 49-sekundi piiri tänavu 13 võistlusel. Ainsana jäi see tema jaoks tabamatuks 3. septembril toimunud Brüsseli Teemantliiga etapil, kus tartlane läbis tõketega staadioniringi 49,13ga.

Kunagi varem pole Mägi hooaja jooksul nii mitu korda seda piiri alistanud. Senine tippmark oli kuus võistlust 2016. aastal. Nii eelmisel kui ka üle-eelmisel aastal õnnestus Mägil aeg alla 49 sekundi kirja saada ainult korra.

Tänavust hooaega jääb Mägi jaoks kroonima Tokyo olümpiamängudel joostud Eesti rekord 48,11 ning olümpiafinaali seitsmes koht.