Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Latvala astus Neuville'i kriitikale vastu

Jari-Matti Latvala. FOTO: Sander Ilvest

Hiljuti kritiseeris Hyundai rallitiimi belglasest sõitja Thierry Neuville karmilt tuleval hooajal WRC-sarjas jõustuvaid tehnilisi regulatsioone. Toyota tiimipealik Jari-Matti Latvala temaga ei nõustunud.

«Ma pole praeguse olukorraga üldse rahul ja olen seda ka varem öelnud. Aga tundub, et kellelgi pole piisavalt mune, et arvata teistmoodi ja hakata FIA otsusele vastu,» põrutas Neuville Dirtfishile antud intervjuus ja jätkas. «Sellest on kahju, aga sellisel ajal me elame. Sõitjaid ei kuulata enam ja see on järgmine asi, mis mind veel rohkem muserdab.»

Neuville avaldas nördimust ka selle üle, et autod muutuvad aeglasemaks, kuid Latvala arvates pole see halb. «Me ei pea autosid kiiremaks tegema ja kui need jäävad natuke aeglasemaks, siis ongi parem,» sõnas Toyota tiimipealik. Ta selgitas: «Sõitjate turvalisus on väga kõrge, aga kui kurvi kiirus on liiga suur, siis tuleb hakata pealtvaatajate pärast muretsema. Kui sa lähed rajalt välja, siis auto peatub teest kaugel,» põhjendas Latvala.

«Iga kord, kui uue masina arendamine algab, on meil sama olukord. Arenduse käigus muutub masin kiiremaks ja ma ei usu, et sõitjad seda kuue kuu pärast enam kritiseerivad,» lõpetas soomlane.

Tagasi üles
Back