Flora pühkis eurosarja kaotuse pisarad võiduga Kalju üle, Alliku jõudis 100 värava klubisse

Rauno Alliku.
Rauno Alliku. Foto: Tairo Lutter

Tallinna FC Flora alistas jalgpalli Premium liiga 24. vooru kohtumises koduväljakul 2:0 Nõmme Kalju ning teenis hooaja 15. võidu. Flora mõlemad väravad lõi Rauno Alliku, kes on nüüd kõrgliias võrku sahistanud 101 korda. Paide Linnameeskond alistas 5:2 Tartu JK Tammeka.

Neljapäeval Konverentsiliigas Lilleküla staadionil Belgia klubile Gent 0:1 alla vandunud Flora pidas pühapäeval samal väljakul Premium liiga kohtumise Nõmme Kaljuga. Juba enne mängu kuulutasid florakad, et tahavad kolme punkti ning jätkata edasi liikumist meistritiitli suunas.

Kalju oli valmis raskeks mänguks ent kodumeeskond muukis vastase puuriluku lahti juba 13. minutil. Sergei Lepmetsa selja taha põrutas palli Rauno Alliku, Flora mägija jaoks oli tegemist karjääri 100. väravaga meistriliigas.

Kui esimese värava juures mängis olulist rolli Sergei Zenjov, siis 32. minutil sündinud Alliku teise tabamuse aitas sepistada Martin Miller. Kohtumises jagati viis kollast kaarti ning tagatipuks jäi Kalju 87. minutil väljakule kümnekesi, kui teise hoiatuskaardi sai Vladimir Avilov.

Flora on liigatabelis teine, kolm mängu rohkem pidanud Tallinna FCI Levadiast lahutab neid 12 punkti. Teist mängu järjest kaotuse saanud Kalju on endiselt neljas, kuid viiendat kohta hoidev Tallinna JK Legion jääb neist vaid kahe punkti kaugusele.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Paide Linnameeskond alistas võõrsil 5:2 Tartu Tammeka. Paidekad lõid avapoolajal viis väravat, kübaratrikiga sai juba 36. minutil hakkama Henri Anier. Väravavõrku sahistasid veel Joseph Saliste ja Siim Luts.

Tristan Koskor lõi Tartu esimese värava 49. minutil penaltist. 62. minutil sai teise kollase kaardi Paide mängija Sander Sinilaid ja pooltund tuli mängida ühemehelises vähemuses. Tammeka lõi selle aja jooksul veel vaid ühe värava, autoriks Artur Uljanov.