Uue võistlusauto rooli istunud Torn–Pannas: suu on jätkuvalt kõrvuni

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Ken Torn ja Kauri Pannas.
Ken Torn ja Kauri Pannas. Foto: Rauno Paltser

Laupäeval Rakvere ümbruses sõidetud järjekorras 15. Viru rallil triumfeerisid ootuspäraselt Ford Fiesta WRC-ga kihutanud Georg Gross ja Raigo Mõlder. Neile järgnesid Ken Torn ja Kauri Pannas, kelle istumise all oli esimest korda Hyundai i20 R5-masin.

Tänavustele ERC Junior klassi liidritele oli see hooaja esimeseks ühiseks stardiks koduteedel. Enne rallit uue neljarattalisega vaid 60 testikilomeetrit läbinud Torn – Pannas alustasid võistlust väga heas tempos ning võitsid ralli avakatse.

Hea tempo jätkus ka järgneval kahel katsel ning pärast kolme katset hoidsid saarlased veel 0,4 sekundiga Gross–Mõlderi ees liidrikohta. See positsioon tuli WRCga kihutanud konkurentidele viimaks loovutada lõunapausile eelnenud neljandal katsel. 

Pärastlõunastel katsetel Torn – Pannas enda lahjama tehnikaga enam WRC autol tempos püsida ei suutnud. Sellest hoolimata suudeti üks katsevõit veel noppida: saarlased olid nobedaimad ralli eelviimasel katsel.

97,26 km pikkuse ralli lõpuks kuulus Torn – Pannasele absoluutarvestuse teine koht, võitjatest jäädi lõpuks 35,6 sekundi kaugusele. EMV2 ehk R5 autode arvestuses olid Torn – Pannasele mõistagi esimesed, edestades järgmisi konkurente juba üle poole minuti.

Ken Torn: «Ralli oli väga äge ja sujus meie jaoks hästi. Auto töötas laitmatult ,mille eest suured tänud RedGrey meeskonnale. Viru ralli katsed oli huvitavad ja nõudlikud. Meie eesmärk oli kätte saada kõik võimalikud kilomeetrid ja see eesmärk sai täidetud, seega saame ralliga rahule jääda. Nüüd on vaja teha enda ja legendiga tööd ja seejärel kohtume juba Saaremaa rallil. Suured tänud meie toetajatele, kes sellise võimaluse meile andsid.»

Kauri Pannas: «Mul on siiani suu kõrvuni. Auto on väga äge ja palju adrenaliini pakkuv. Tänan toetajaid, kes meile selle võimaluse tekitasid. Ma usun tegime enda asja väga hästi ära.»

Järgmise stardi teevad Torn – Pannas Eesti autoralli meistrivõistluste viimasel etapil, Saaremaal. Koduteedel võistlevad Autosport Team Estonia liikmed taas Hyundai i20 R5 autol.

Tagasi üles