Nädal enne täiskasvanute poksi Eesti meistrivõistlusi astusid Narva spordihoones ringi riigi parimad kuni 15- ning kuni 17-aastased tulevikulootused.

Finaalpäeval peeti kokku kahes vanuseklassis 23 kullamatši. Kuni 17-aastaste seas võidutsesid kindlalt suurfavoriidid, sest nii Fjdodor Kamanin kui Joosep Palm tulid taaskord kindlalt kullale.

Kamaninite perekonna noorim võsuke Fjodor alistas 54-kilogrammiste finaalis kindlalt kohtunike ühehäälse otsusega Deivid Simsoni (Energia). Palm oli kuni 63-kilogrammiste kullamatšis üle samuti kohtunike ühehäälse otsusega Hannes Tiidost (Sirge).

Avaraundis lõpetas matši Järve Boxingu kasvandik Vjatšeslav Uit, kes võitis kuldmedali kuni 80-kilogrammiste seas. Sama tulemusega sai hakkama ka Dmitri Gritsenko (OMK), alistades kuni 70-kilogrammiste finaalis klubikaaslase Kirill Prudnikovi.

Noorte raskekaalu meistriks tuli Martin Lambinen (Düdamo), kes oli finaalis üle Georgi Gordinist (Energia)

Kuni 15-aastaste poiste vanuseklassis selgus 11 kuldmedalisti. Eriti võimsalt võttis võidu kuni 66-kilogrammiste seas Stepan Ananjev (Järve-Boxing), kes alistas Vladimir Zlobini (OMK) juba avaraundis. Teises raundis lõpetasid matšid Matvei Krassohin (kuni 52kg, Energia) ning Dmitri Safronov (kuni 57kg, PSK).

Peeti ka kaks lahingut kuni 15-aastaste tüdrukute seas. Kaalukategoorias kuni 64-kilogrammi võitis kuldmedali Elisabet Kiškel Kiviõli poksiklubist, kuni 70-kilogrammiste seas osutus parimaks Angelina Petrova (Kreenholmi PSK).

Eeloleval nädalal saab Kalevi spordihoones kaasa elada Eesti parimatele täiskasvanute poksijatele. Reedest kuni pühapäevani saab näha riigi poksi raskekahurväge, kes esmakordselt pärast koroonapandeemia algust taas kindad ristavad. Võistlusi saab kohapeale ka loomulikult vaatama minna.