Lappi panused on kõik ühel kaardil: mul ei ole ühtegi varuplaani

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Esapekka Lappi.
Esapekka Lappi. Foto: Eibner-Pressefoto/Alexander Neis

Sel nädalal sõidetaval Soome MM-rallil Toyota WRC-autoga võistlev Esapekka Lappi teab, et hea esitus võib talle järgmiseks aastaks tuua koha tehasetiimis.

Lappi kuulus Toyota tehasemeeskonda 2017. ja 2018. aastal, kuid lahkus seejärel Citroëni, kust omakorda liikus edasi M-Sporti. Selleks hooajaks ta ühegi WRC-meeskonnaga lepingut ei teeninud, kuid on kahel MM-etapil sõitnud R5-autoga. Kodusel Soome rallil avaneb tal taas võimalus kihutada hetke kõige kiirema WRC-autoga.

«Oleme selle võistluse peale üsna palju panustanud. Kui see õnnestub, aitab see kindlasti läbirääkimistele kaasa. Kui aga auto koheselt katusele keeran, pole see just kõige parem. Ilmselt on mul lubatud ka eksida, kuid see muudaks olukorra kahtlemata raskemaks,» ütles Lappi Rallit.fi-le.

Toyota tiimipealik Jari-Matti Latvala on avalikult välja öelnud, et Lappi on tema nimekirjas esimene, kes võiks järgmisel hooajal Sebastien Ogier’ga WRC-autot jagada. Samas on tiimipealik tunnistanud, et Lappi pole sugugi ainukene piloot selles nimekirjas.

Ka Lappi on oma panuse teinud Toyotale. «Praegu pole mul ühtegi teist varianti. Kõik sõltub sellest võimalusest. Kui meid edu ei saada, siis mingisugust pahameelt ei ole. Pinged on peal, kuid ma proovin neile mitte mõelda,» sõnas ta.

Märksõnad

Tagasi üles