VIDEO ⟩ Trügimisega hirmsa avarii põhjustanud talent peab sundkorras aja maha võtma

Türgi motosportlane Deniz Öncü.
Türgi motosportlane Deniz Öncü. Foto: Mirco Lazzari gp/AFP/Scanpix

Nädalavahetusel võistles Moto GP-sari USAs Austinis, kus Moto3-klassis tehti umbes 200 km/h-ga kihutades hirmuäratav avarii.

Olukord rullus lahti juba kolmandal ringil. 18-aastane türklane Deniz Öncü liikus järsult vasakule, täpselt Jeremy Alcoba ette. Öncü tsikkel puudutas Alcoba esiratast ja hispaanlane kukkus. Sama saatus tabas ka Alcoba taga sõitnud Andrea Mignot ja Pedro Acostat.

Ehkki avarii oli hirmus, lõppes kõik õnnelikult. Alcoba, Migno ja Acosta jäid terveks ning kõndisid omal jalal rajalt minema.

KTMiga sõitnud Öncü sai kohtunikelt mõistagi karistada. Ta peab ohtliku manöövri tõttu vahele jätma kaks järgmist etappi Misanos ja Portimãos.

Moto3-klass on tänavu juba ühe tragöödia üle elanud, kui tänavu mais hukkus Itaalias Mugello ringrajal 19-aastane šveitslane Jason Dupasquier. Ta kukkus ning sai pihta nii oma kui ka ühe konkurendi mootorrattaga.