0:2 kaotusseisus olnud Prantsusmaa jõudis lõpuminutite väravaga Rahvuste liiga finaali

Siim Kaasik
Prantsusmaa koondis võiduväravat tähistamas.
Prantsusmaa koondis võiduväravat tähistamas. Foto: Luca Bruno/AP/Scanpix

Jalgpalli Rahvuste liiga poolfinaalis suutis Prantsusmaa tulla Belgia vastu välja 0:2 kaotusseisust ning tagada 90. minuti väravaga 3:2 võit ja koht võistlussarja finaalis.

Belgia jaoks algas kõik suurepäraselt, sest 37. minutil viis Yannick Carrasco meeskonna juhtima. Juba neli minutit hiljem kastavas Belgia edu kaheväravaliseks, kui Kevin de Bruyne läbisöödu realiseeris Romelu Lukaku.

Kui mängitud oli tund, suutis Karim Benzema Prantsusmaa poolt ühe tagasi lüüa. Ning juba 69. minutil säras tablool viik, sest Kylian Mbappe realiseeris külmavereliselt Prantsusmaa kasuks määratud penalti.

Kolm minutit enne normaalaja lõppu oli Lukaku teist korda Belgia eest täpne, ent VAR tühistas värava suluseisu tõttu. 90. minutil aga kõik pöördus. Prantsusmaa kiirrünnaku järel jõudis pall vasakule äärele, kust umbes 15 meetri pealt põrutas Theo Hernandez vasaku jala pommlöögi püüdmatult Hugo Lloris’ seljataha.

Rahvuste liiga finaalis kohtuvad pühapäeval Prantsusmaa ja Hispaania. Viimane alistas kolmapäeval peetud poolfinaalis 2:1 Itaalia. Kolmanda koha mängus lähevad vastamisi Belgia ja Itaalia.

Theo Hernandez ja Karim Benzema pärast Prantsusmaa 3:2 võiduväravat.
Theo Hernandez ja Karim Benzema pärast Prantsusmaa 3:2 võiduväravat. Foto: Luca Bruno