ANALÜÜS ⟩ Karma või mitte, kuid kolmeaastane ootus lõppes!

Karl Juhkami
Eesti jalgpallikoondislased.
Eesti jalgpallikoondislased. Foto: Eero Vabamägi

Eesti jalgpallikoondis tundis üle kolme aasta taas ametlikus kohtumises võidurõõmu, kui alistas reede õhtul MM-valikmängus 2:0 Valgevene. Postimees vaatab Lillekülas lahtirullunud vutilahingule tagasi võtmepunktide abil.

Esmalt aga mängust endast. Eesti kontrollis Valgevene vastu avapoolaega täielikult, teenides 12 nurgalööki ning tehes kaheksa pealelööki (tõsi, kuus neist blokeeriti), kuid võrk siiski esimesel kolmveerandtunnil ei sahisenud.

Teisel poolajal see siiski juhtus: 58. minutil läks Henri Anier kavalalt selja tagant torkima kastis uimaselt tegutsenud Maksim Bardatšjovi ning võitiski oskuslikult palli. Seejärel saatis Paide LM ründaja mänguvahendi kärmelt värava ette, kust Erik Sorga selle kerge vaevaga võrku lükkas.