Heas hoos Kontaveit jõudis USAs veerandfinaali

Karl Mihkel Eller
Anett Kontaveit sai järjekordse võidu.
Anett Kontaveit sai järjekordse võidu. Foto: Rob Prange/AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) alistas Indian Wellsi WTA turniiri neljandas ringis kerge vaevaga brasiillanna Beatriz Haddad Maia (WTA 115.) 6:0, 6:2 ja pääses seeläbi veerandfinaali.

Eestlannal õnnestus 65 minutit kestnud kohtumises n-ö õnneliku kaotajana põhiturniirile pääsenud brasiillanna vastu tolle servigeime murda koguni viis korda. Kontaveidi enda esimese servi õnnestumise protsent oli 75, punkte kogus ta neist lausa 85-protsendiliselt.

Esimest korda Indian Wellsis kaheksa parema sekka jõudnud Kontaveit on nüüd järjest võitnud üheksa kohtumist (vigastuse tõttu Chicagos vastasele antud loobumisvõitu ei arvestata – toim) ning mis veelgi muljet avaldavam, ta pole nendes triumfides vastastele loovutanud ühtegi setti, olles võitnud seega järjepanu 18 setti.