FOTOUUDIS Eesti rallimees poseeris juubelihõngulisel fotol Ogier’, Latvala ja Neuvillega

Postimees Sport
Copy
Robert Virves Rally Estonial.
Robert Virves Rally Estonial. Foto: Eero Vabamägi

Ralli MM-sarja Kataloonia etapp tähistab juunioride arvestuse viimast osavõistlust. Ühtlasi tähistatakse võistlusel JWRC-sarja 20. hooaja täitumist. Juunioride klassis on tänavu kaasa sõitnud ka saarlane Robert Virves.

Ühispildil seisid koos praeguste noorsõitjatega kõrvuti rallimehed, kes omal ajal just JWRC-sarjast tuule tiibadesse on saanud, näiteks Sébastien Ogier, Thierry Neuville, Elfyn Evans ja Jari-Matti Latvala.

Kataloonia MM-etapp tähistab JWRC-sarja viiendat ja ühtlasi hooaja viimast osavõistlust. Kuigi suuremad tiitlipretendendid on kolm punkitabeli esimest – soomlane Sami Pajari, britt Jon Armstrong ja lätlane Martinš Sesks, siis teoreetiline variant on esimeseks tõusta ka saarlasel Robert Virvesel. Viimasel etapil on jagamisel topeltpunktid ehk nädalavahetuse jooksul võib lisaks teenida üle 50 silma.

Virves jäi enne viimast JWRC-etappi tagasihoidlikuks. «Siinne asfalt on hoopis midagi muud, kui oleme ülejäänud hooaja jooksul näinud. Mõned osad meenutavad Horvaatiat, kuid üldiselt on see päris omanäoline. Vaatame, mis saab, me tahame võtta siit maksimumi ja kogemusi koguda,» ütles Virves JWRC võistluse eelvaates.

JWRC punktitabel

1. Sami Pajari 91 punkti

2. Jon Armstrong 88 p

3. Martinš Sesks 77 p

4. Lauri Joona 52 p

5. Williams Creighton 45 p

6. Robert Virves 42 p

Tagasi üles