Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Adamole tuli Neuville'i üleolek üllatusena: eeldasin suuremat võitlust

Andrea Adamo. FOTO: Vincent Thuillier/Hyundai Motorsport

Kui eile oli Thierry Neuville’il – ja ka Ott Tänakul – probleeme auto alajuhitavusega, siis tänaseks on Hyundai insenerid probleemi lahendanud. Tiimipealik Andrea Adamo sõnul mängib siin rolli ka tänaste kiiruskatse iseloom.

Laupäevasele rallipäevale läks Neuville vastu 0,7-sekundilises eduseisus, kuid lõunapausiks jäi Toyota sõita Elfyn Evans temast juba üheksa sekundi kaugusele. Adamo tõdes, et Neuville’i üleolek tuli talle meeldiva üllatusena.

«Ralli pole veel läbi, aga oleme oma meeskonna ajaloos näinud ka hirmsamaid hommikuid. Ma ausalt öeldes, ei oodanud seda. Eeldasin suuremat võitlust. Suurim samm sai tehtud meie poolt eile, kui masina juhitavust parandasime. Aga tänased katsed sobivad meile ka paremini. Miks, seda ma ei tea, ma pole insener, aga katseajad räägivad lihtsalt seda keelt,» lausus Adamo WRC All Live’ile.

Ajakirjaniku pinnimise peale püüdis Adamo natukene selgitada, miks Hyundai täna paremini liigub kui eile. «Ma võin ju proovida seletada, kuid ei taha kõlada rumalalt. Eilsed katsed käänulisemad ja järsemate kurvidega, tänased aga avatumad. Tundub, et see sobib meie autodele paremini. Eile olid katsete esimesed läbimised rohkem ringraja moodi, kus oli vaja madalat masinat. Teised läbimised juba rohkem ralli moodi, kuna rajale tõmmati ka sodi. Täna hommikul, tagapoolt alustades, oli lugu sama,» rääkis Adamo.

Tagasi üles
Back