Pidurdamatusse hoogu sattunud Melson vedas Kalev/Cramo VTB Ühisliigas võidule

Kalev/Cramo parimaks kerkis Silas Melson, kes viskas täna 18 punkti.
Kalev/Cramo parimaks kerkis Silas Melson, kes viskas täna 18 punkti. Foto: Tairo Lutter

VTB Ühisliigas võiduta püsinud BC Kalev/Cramo lõpetas viimaks nukra seeria, kui võõrsil alistati 71:65 tulemusega Nižni Novgorod.

Tänavust VTB Ühisliiga hooaega kolme järjestikulise kaotusega alustanud Kalev/Cramo läks Nižni vastu mängima hoopis positiivsema noodi pealt. Äsja oldi esimene võit saadud Meistrite liigas ning nüüd tuli täistabamus ka Ühisliigas.

Kohtumine kulges kui Ameerika mägedel. Esmalt haaras kahekohalise eduseisu Eesti meeskond, ent venelased liiga pikalt Kalev/Cramol lustida ei lasknud.

Kalev/Cramo tegi otsustava spurdi kolmandal veerandil, mil 39:42 kaotusseis muudeti kiiresti 60:49 eduseisuks. Viimastel minutitel läks üsna närviliseks, kuid Eesti meisterklubi suutis edu hoida.

Võitjate kasuks tõi teisel poolajal säranud Silas Melson 18 punkti. 16 silmaga toetas omasid Kregor Hermet. Nižnit ei päästnud kaotusest ka Ivan Strebkovi 14 punkti.