Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti epeenaiskond sai suure tunnustuse osaliseks

Epeenaiskond Tokyos: Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Katrina Lehis, Irina Embrich. FOTO: Tairo Lutter

Eesti epeenaiskond (Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Irina Embrich) valiti maailma olümpiakomiteede ühenduse (ANOC) poolt Tokyo suveolümpiamängude parimaks naiskonnaks, mille liikmed võistlesid ka individuaalturniiril.

Epeenaiskonna liikmed said auhinna kätte Kreeta saarel peetud pidulikul auhinnagalal 500 maailma spordiliidri ees. Auhind pälviti «erakordse võistkonnavaimu näitamise eest».

Naiskonna koosseisus Tokyos kuldmedali ning individuaalturniiril pronksmedali võitnud Katrina Lehise sõnul on auhind tunnustus epeenaiskonna tehtud tööle. «Kui saime korraldajatelt teada, et oleme selle auhinna võitnud ning peame seda ka enne galat salajas hoidma, olime väga üllatunud ja meelitatud. Väga tore, et meie saavutust hinnati, sest Tokyo OMil olid kõik naiskonnad väga tugevad ja võimelised võitma,» sõnas Lehis.

Eesti epeenaiskond. FOTO: EOK

EOK president Urmas Sõõrumaa avaldas ülimat heameelt, et Eestisse selline auhind jõudis. «See on väga suur tunnustus Eesti vehklemisnaiskonnale ning kogu Eesti spordile. See näitab seda, et sõltumata meie väiksusest oleme võimelised tegema maailmas suuri tegusid,» ütles Sõõrumaa.

ANOC on taolisi auhindu jaganud aastast 2014.

Tagasi üles
Back