Suninen võib Monzas istuda Hyundai WRC-autosse

Karl-Joosep Küngas
Copy
Teemu Suninen (vasakul) ja Andrea Adamo.
Teemu Suninen (vasakul) ja Andrea Adamo. Foto: Fabien Dufour/Hyundai Motorsport

Hyundai rallimeeskond saadab autoralli MM-sarja viimasel osavõistlusel rajale viis autot. Nendest kolm kuuluvad põhimeeskonnale ning kaks 2C võistkonna alla.

Hyundai põhimeeskonnas lähevad viimasele etapile vastu Ott Tänak, Thierry Neuville ja Dani Sordo. Juba on kindel ka, et 2C võistkonnas saab taaskord võimaluse Oliver Solberg, ent üks koht jääb veel täita, sest Pierre-Louis Loubet pole vigastuse tõttu valmis autosse istuma. Kui Kataloonias asendas teda Nil Solans, siis Monzas võib seda teha Teemu Suninen.

Suninen alustas Hyundaiga koostööd enne Kataloonia rallit ning Korea autotootja rallimeeskonnas sõitis ta ka Hispaanias Rally2 masinaga. Kataloonias oli soomlane WRC2 arvestuses teisel teine. Pärast võistlust kinnitasid mõlemad osapooled, et nende koostöö jätkub.

Sestap ongi üsna tõenäoline, et M-Spordist lahkunud Suninen teenib võimaluse Hyundaiga hooaja WRC-sarjas lõpetada. Kui nii peakski minema, siis on see valus löök teisele Soome rallimehele Jari Huttunenile, kes soovis pikalt sammu karjääris edasi teha.

Huttuneni ja Hyundai koostöö lõppes hiljuti, sest soomlane ei näinud võimalust arenemiseks. Tema arust olid varasemad tulemused aga vastavad, et Hyundai võinuks talle võimaluse pakkuda.

Tagasi üles