VIDEO ⟩ Jalgpallikoondis kaotas selgelt Walesile, kuid BBC valis mängu parimaks eestlanna

Toimetas Ville Arike
Eesti koondise väravavaht Karina Kork.
Eesti koondise väravavaht Karina Kork. Foto: Jean Catuffe/LPS via ZUMA Press/Scanpix

Eesti naiste jalgpallikoondis jätkas MM-valiksarja Cardiffis, kus tuli tunnistada Walesi 4:0 paremust. Briti rahvusringhääling BBC valis aga mängu parimaks mitte kellegi omadest, vaid Eesti väravavahi Karina Korgi.

Eesti oli kuu aega tagasi Pärnus kaotanud samale vastasele 0:1 ning sama hästi peeti vastu ka eile esimesel poolajal. 27. minutil lõi värava Angharad James. Teise poolaja esimese kümne minutiga suurenes aga kaotusseis 0:3-le (väravad Helen Wardilt ja Natasha Hardingilt), üleajal pani i-le punkti Sophie Ingle.

Mängu statistika oli lõppseisust tükk maad koledam: pallivaldamine Walesile 80-20%, pealelöögid 31-0, neist väravaraami 12-0, nurgalöögid 14-0. Ses osas pole imestada, et kaheksa tõrjet teinud Kork valiti mängu parimaks. BBC märkis, et tema jättis lõppseisu viisakaks.

Walesis sai mäng suurt kõlapinda, seda jälgis naiste koondise rekordit tähistanud 5455 pealtvaatajat. Vaata mängu tipphetki SIIT!

Teistes sama, I-alagrupi mängudes alistas Prantsusmaa võõrsil Kasahstani 5:0 ja Sloveenia Kreeka 4:1. Nelja vooru järel on Prantsusmaal 12 punkti, Walesil 10, Sloveenial 7, Kreekal 6. Kasahstan ega Eesti pole punktiarvet avanud. Selgelt eristuvad esimene ja tagumine kolmik, Kreeka on omad punktid teeninud kahe napi võiduga Kasahstani üle.

26. novembril kohtub Eesti võõrsil Sloveeniaga. Ülejäänud viis mängu, sealhulgas lähemate konkurentide Kreeka ja Kasahstaniga, peetakse järgmisel aastal.