Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Statistikaportaali karm ennustus: Eesti jääb Pekingi taliolümpial medalita

Kelly Sildaru poseerimas X-mängude medaliga. Eesti suurim medalilootus Kelly Sildaru võitis Austrias toimunud MK-etapil pargisõidu. FOTO: Lynn Pennington

Statistikaportaal Gracenote avaldas kolmapäeval, mil Pekingi taliolümpiani jäi 100 päeva, oma medaliennustuse eelseisvaks spordipeoks.

Kokku riputasid nad virtuaalse medali kaela 27 riigile, kelle hulgas olid näiteks Läti, Suurbritannia, Hispaania ja Kasahstan, kuid mitte Eesti.

Meie suurimad medalilootused on seotud freestyle-suusataja Kelly Sildaruga, kel on, peaks ta seda soovima, võimalik startida koguni kolmel alal: pargisõidus, rennisõidus ja Big Air hüpetes. 

Põhjus, miks portaal Eesti n-ö kuivale jättis, peitub nende metoodikas. Nimelt võtsid nad aluseks sportlaste tähtsad võistlused alates 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiast. Sildaru pole erinevate vigastuste tõttu vahepeal aga liiga palju võistlenud, eriti hõredaks on jäänud tema etteasted MK-sarjas. Mäletatavasti jäi ka tänavuse hooaja esimene etapp eestlannal kämblaluu murru tõttu vahele.

Küll on Sildarul sellest perioodist ette näidata 2019. aasta MM-kuld rennisõidus ja kolm X-mängude esikohta.

Freestyle-suusataja on küll meie suurim, ent mitte ainus medalilootus. Omad šansid eksisteerivad näiteks ka kahevõistlejal Kristjan Ilvesel. Parimal juhul MK-sarjas teiseks tulnud elvalane ütles kuu aega tagasi Postimehele antud intervjuus, et läheb olümpiale tulemust tegema. Eelmisel aastal pakkus talispordisõpradele rõõmu ka kiiruisutaja Marten Liiv, kes tuli EMil viiendaks.

Portaali ennustuse järgi põhjal võiks Pekingi taliolümpia medalitabeli tipust leida Norra 44 medaliga, millest 22 on kuldset. Neile võiksid järgneda Vanemaa (38 kokku, 14 kulda) ja Saksamaa (27 kokku, 11 kulda).

Kui Eestile Gracenote'i inimesed medaleid ei ennusta, siis meie lõunanaabridele riputaksid nad praegu kaela kolm pronksmedalit. Põhjanaabritele annaksid aga kaks hõbedat ja kolm pronksi.

Gracenote ennustusportaali medalitabel FOTO: Gracenote
Tagasi üles
Back