VIDEO ⟩ Barcelona sai hooaja esimese kaotuse. Jasikevicius: jäime peole paar tundi hiljaks

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Šarunas Jasikevicius.
Šarunas Jasikevicius. Foto: Abir Sultan/epa/Scanpix

Korvpalli Euroliigas pole tänavu enam ainsatki kaotuseta meeskonda. Viimasena lasi ideaalse seeria käest Barcelona, jäädes võõral väljakul 68:85 alla Tel Avivi Maccabile.

Eelnevates voorudes mitmeid väga nappe võite saanud Hispaania tippklubi kaevas endale augu esimese poolajaga. Avaveerand kaotati 18:31, teine 18:25. Kolmandal neljandikul hoiti koduperemehed küll üheksa punkti peal, ent tõsiseks mänguks enam ei läinudki.

Maccabi poolelt viskas James Nunnaly 17, Scottie Wilbekin 16 punkti. Barcelona resultatiivseim oli üleplatsimehena 20 silma kogunud Cory Higgins.

«See oli klassikaline viis, kuidas Tel Avivis kaotada. Me ei suutnud avaveerandil teenida ühtegi vabaviset, Maccabi viskas 31 punkti ja kogu saal rõkkas. Andsime vastastele enesekindluse. Tegime lõpuks 18 pallikaotust ja andsime vaid 13 resultatiivset söötu. Sisse tuli palju lapsikuid eksimusi,» tõdes Barcelona peatreener Šarunas Jasikevicius.

«Lubasime vastastel visata esimesel veerandajal 31 ja teisel 25 punkti. Päris selge, et jäime peole paar tundi hiljaks, aga tulime siiski kohale. Teisel poolajal lastud 29 punkti peaks olema meie stabiilne tase. Aga tuleb ka selliseid päevi ette.»

Kuue võidu kõrvale esimese kaotuse teeninud Barcelona langes liigatabelis teiseks, kuid Milano Armaniga ollakse põhimõtteliselt samal pulgal. Itaalia tipp alistas eile koduplatsil kindlalt Belgradi Crvena Zvezda 79:62.

Kõrges mängus jätkab ka Piraeusi Olympiacos. Kreeka klubi pani kodus napilt 67:65 selili Istanbuli Fenerbahce. Otsustava korvi viskas Kostas Sloukas kaks sekundit enne lõpuvilet.

Kahe Saksamaa klubi duellis alistas Müncheni Bayern võõral väljakul 82:69 Berliini Alba.

Seitsmendale mänguvoorule tõmmatakse joon alla täna õhtul. Kavas on viis matši. Ainus võiduta meeskond Kaunase Žalgiris katsub võõral väljakul rammu Istanbuli Anadolu Efesiga.