Klubi rekordeid põrmustada aitavat Robert Roobat näeb peagi koondisega Tallinnas mängimas

Ville Arike
Robert Rooba on KHLis visanud seni neli väravat.
Robert Rooba on KHLis visanud seni neli väravat. Foto: Gavriil Grigorov/tass/Scanpix

Kes hakkas laupäeval esimese kolmandik­aja lõpus uurima, kui­­das kulgeb maailma tugevuselt teise hokiliiga KHL liidri Magnitogorski Metallurgi mäng Robert Rooba koduklubi Tšerepovetsi Severstaliga, võis istuli kukkuda. Severstal juhtis 4:0 ja võitis lõpuks 5:2.

Võitjate neljanda värava viskas Rooba hetkel, kui mängitud oli täpselt 16 minutit. Eesti parim hokimees oli jääl ka viienda värava viskamise ajal – see juhtus poolteist minutit enne lõppu, mil külalised olid vahetanud väravavahi kuuenda väljakumängija vastu.

Et Metallurgi visatud väravate ajal oli Rooba vahetusmeeste pingil, sai ta pluss-miinus-arvestusse kaks plusspunkti. Hooaja kokkuvõttes on tema vastav näitaja +3, lisaks on Rooba viibinud väljakul päris paljude värava toonud arvuliste ülekaalude ajal (neid olukordi ses statistikas ei arvestata).

Ligi 2500 pealtvaataja ees saadud võit oli Severstalile järjest​ üheksas! Klubi varasem rekord on juba kahe võiduga üle löödud.