Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

JÄRELVAADATAV ⟩ Kes said lühirajaujumise Eesti meistrivõistlustel kaela viimased medalid?

12.–14. novembril võistlesid kohalikud tipud Eesti lühiraja meistrivõistlustel, mis toimusid Tallinnas Sõle ujulas. Postimees näitas võistlustest ülekandeid terve nädalavahetuse. 

Kolmas päev:

Viimasel võistluspäeval jagatakse medalid nii 50 meetri liblikujumises, 200m vabaltujumises, 100m seliliujumises, 400m kolmpeksujumises, 50m rinnuliujumises, 800m vabaltujumises ja teateujumistes.

Kolmanda päeva hommikune programm on järelvaadatav siit:

Täispikk ajakava ja tulemused on leitavad SIIT!

Teine päev:

Hommikul ujutud 4 x 100 meetri kombineeritud naiste teateujumises tulid esikohale järgmised klubid:

Spordiklubi Garant 1. võistkond (4.13.13), kooseisus Veronika Olem, Alina Vedehhova, Jekaterina Vorontsova ja Annika Vainikk.

Kalevi Ujumiskool 1. võistkond (4.13.89), kooseisus Katriin Hansalu, Heleri Zirk, Eneli Jefimova ja Laurika Lint.

Kalevi Ujumiskool 2. võistkond (4.23.40), koosseisus Mariangela Boitsuk, Smaragda-Luchia Sarana, Marie Toompuu ja Kertu Kaare.

Meestest olid võidukad:

Spordiklubi Garant 2. võistkond (3.42.67), koosseisus Alan Smok, Dmitri Astrelin, Alan Gritsok ja Erik Lihhats

TOP Ujumisklubi 1. võistkond (3.43.05), kooseisus Artur Tobler, Robin Tatar, Christopher Palvadre ja Hans-Mikk Kuulpak.

Spordiklubi Garant 1. võistkond (3.43.59), koosseisus Rando Vainikk, Alex Ahtiainen, Joonas Niine ja Daniil Drozdov.

Naiste 100 meetri vabaltujumise finaalis saavutas esikoha Karolin Victoria Kotsar Audentese Spordiklubist ajaga 57.05. Hõbemedali sai kaela Laurika Lint (Kalevi Ujumiskool) ajaga 57.17 ja pronksi Annika Vainikk Spordiklubist Garant (57.35).

Meeste finaalis oli võidukas Alex Ahtiainen (Spordiklubi Garant) ajaga 49.58. Teisele kohale ujus ennast Marko-Matteus Langel Kalevi Ujumiskoolist (49.77) ja kolmandale Georg Filippov samuti Kalevi Ujumiskoolist ajaga 50.75.

Naiste 50 meetri seliliujumises oli võidukas Laura Liis Valdmaa (Yess spordiklubi), kes suutis enda ajaks ujuda 28.94. Temast järgmine oli Mariangela Botsuk Kalevi Ujumiskoolist (29.01) ja kolmanda koha saavutas Veronika Olem Spordiklubist Garant (29.30).

Meeste ujumises sai kuldmedali kaela Jannes Niine Ujumisklubist Aktiiv ajaga 25.73, teisele kohale ujus ennast Alan Smok Spordiklubist Garant (25.88) ja kolmandale Lars Kuljus (TOP Ujumisklubi) ajaga 25.99.

200 m rinnulidistantsil ujus esikoha tulemuse Eneli Jefimova (Kalevi Ujumiskool) ajaga 2.27.50. Teisele kohale ujus Marie Toompuu samuti Kalevi Ujumiskoolist (2.35.86) ning kolmandale Mirtel Merimaa Wiru Swimist ajaga 2.37.98.

Meeste finaalis saavutas esikoha Christopher Palvadre ujumisklubist TOP ajaga 2.12.83. Hõbemedali sai kaela Joonas Niine Spordiklubist Garant (2.13.48) ja pronksi Ralf Roose (ujumisklubi Yess) ajaga 2.14.71.

Kõige pikemal liblikujumise distantsil ujus ennast esikohale Alina Vedehhova Spordiklubist Garant ajaga 2.19.88. Paremuselt teise koha saavutas Polina Timofejeva (Viimsi Veeklubi) ajaga 2.22.83 ja kolmanda Aurelia Roos (Pärnu Spordikool) ajaga 2.31.11.

Meeste ujumises sai kuldmedali kaela Robin Tatar ujumisklubist TOP ajaga 2.05.82. Hõbedale ujus Dmitri Astrelin (Spordiklubi Garant) tulemusega 2.07.03, pronksile Aleks Gritsok samuti Spordiklubist Garant ajaga 2.10.21.

100 m kompleksujumises oli kõige kiirem naine Eneli Jefimova Kalevi Ujumiskoolist ajaga 1.04.11. Teise koha saavutas Karolin Victoria Kotsar (Audentese Spordiklubi) ajaga 1.04.24 ja kolmanda Marie Toompuu Kalevi Ujumiskoolist (1.04.60).

Meestest ujus kiireima tulemuse Armin Evert Lelle Viimsi Veeklubist ajaga 54.22. Teise koha saavutas Alex Ahtiainen (Spordiklubi Garant) ajaga 55.28 ja kolmanda Marko-Matteus Langel Kalevi Ujumiskoolist (55.84).

Meeste 1500 m vabaltujumises sai kuldmedali Georg Filippov Kalevi Ujumiskoolist ajaga 15.34,49, noormehel jäi Eesti rekordist puudu vaid 89 sajandikku. Teisele kohale ujus ennast Toomas Tanel Tammer spordiklubist Yess (15.50,55) ja kolmandale Mark Iltsisin (Kalevi Ujumiskool) ajaga 16.22,93.

Naiste 4 x 100 m vabaltujumises astusid poodiumile:

Kalevi Ujumiskooli 1. võistkond (3.50.00), koosseisus Mariangela Boitsuk, Marie Toompuu, Kertu Kaare ja Laurika Lint.

Spordiklubi Garant 1. võistkond (3.53.57), koosseisus Veronika Olem, Alina Vedehhova, Jekaterina Vorontsova, Annika Vainikk.

Kalevi Ujumiskool 2. võistkond (3.56.13), koosseisus Heleri Zirk, Katriin Hansalu, Smaragda-Luchia Sarana ja Eneli Jefimova.

Meeste esikolmikusse ujusid:

Spordiklubi Garant 1. võistkond (3.22.30), koosseisus Erik Lihhats, Alex Ahtiainen, Daniil Drozdov ja Joonas Niine.

TOP Ujumisklubi 1. võistkond (3.22.96), kooseisus Christopher Palvadre, Artur Tobler, Hans-Mikk Kuulpak ja Mark Sovtsa.

Kalevi Ujumiskooli 1. võistkond (3.24.16), kooseisus Marko-Matteus Langel,, Janter Suun Tristan Tammis ja Georg Filippov.

Teise päeva hommikune programm on järelvaadatav siit:

Teise päeva õhtune programm on järelvaadatav siit:

Esimene päev: 

Esimeseks alaks oli naiste 50 meetri vabaltujumine, kus esikohale ujus ennast Mariangela Boitsuk Kalevi ujumiskoolist ajaga 26,02. Teise koha saavutas Laurika Lint ka Kalevi Ujumiskoolist (26,10) ja kolmanda Karolin Victoria Kotsar (Audentese Spordiklubi) ajaga 26,27.

Meeste esikolmikusse kuulusid kiireima ajaga lõpetanud Alex Ahtiainen Spordiklubist Garant ajaga 22,76, koha teisele poodiumi astmele kinnitas Christopher Palvadre TOP Ujumisklubist (22,95) ja kolmanda koha saavutas Viacheslav Prudnikov Spordiklubist Garant ajaga 23,19.

Esimese päeva hommikul ujutud 4 x 50 kombineeritud teateujumise naiste esikolmikusse ujusid:

Spordiklubi Garant (1.54,09) koosseisus Veronika Olem, Jekaterina Vorontsova, Alina Vedehhova ja Annika Vainikk.

Kalevi Ujumiskooli võistkond (1.54,20) koosseisus Mariangela Boitsuk, Laurika Lint, Eneli Jefimova ja Kertu Kaare.

TOP ujumisklubi (1.59,86) koosseisus Hanna Grete Vutt, Miriam Jürisoo, Hanna-Marleen Mõtsnik, Elisabet Mätlik.

Meeste kombineeritud teateujumise esikolmik:

Spordiklubi Garant I võistkond (1.41,24) koosseisus Rando Vainikk, Alex Ahtiainen, Joonas Niine, Daniil Drozdov.

Spordiklubi Garant II võistkond (1.42,66) koosseisus Alan Smok, Dmitri Astrelin, Alan Gritšok, Erik Lihhats. Alan Smok ujus avavahetuses uue 50 meetri seliliujumise Eesti noorte rekordi ajaga 25.48!

TOP ujumisklubi I võistkond (1.42,98) koosseisus Artur Tobler, Mark Sovtsa, Christopher Palvadre, Hans-Mikk Kuulpak.

200 meetri selili naiste finaalujumises saavutas esikoha Veronika Olem (Spordiklubi Garant) ajaga 2.13,3. Hõbemedali sai kaela TOP ujumisklubist Hanna Grete Vutt (2.15,43) ja pronksmedali Katriin Hansalu (Kalevi Ujumiskool) ajaga 2.18,47.

Meeste seliliujumises püstitas esikoha võitnud Alan Smok (Garant Spordiklubi) uue Eesti noorte rekordi ajaga 1.59,04! Teise koha saavutas Jannes Niine Aktiiv Ujumisklubist (2.01,82) ja kolmanda Remi Tammik (Pärnu Spordikool) ajaga 2.03,18.

Naiste 100 meetri rinnuliujumises astus kõige kõrgemale poodiumiastmele Jekaterina Vorontsova Garant Spordiklubist (1.10,65), hõbemedali sai kaela Egle Salu (Wiru Swim) ajaga 1.10,73 ja pronksmedali Simona Rasmann spordiklubist MyFitness (1.11,07)!

Meeste rinnulidistantsil oli võidukas Christopher Palvadre TOP Ujumisklubist ajaga 1.00,75, teise koha kinnitas Ralf Roose Spordiklubist Yess (1.01,22) ja kolmanda Joonas Niine Spordiklubist Garant ajaga 1.01,74!

Naiste 100 meetri liblikujumise distantsil saavutas esikoha Alina Vedehhova Spordiklubist Garant ajaga 1.01,27. Hõbemedalile ujus ennast Aurelia Roos Pärnu Spordikoolist (1.02,30) ja pronksmedalile Polina Timofejeva (Viimsi Veeklubi) ajaga 1.03,25.

Meeste arvestuses ujus esikohale Alex Ahtiainen Spordiklubist Garant ajaga 52.70, teise koha saavutas Marko-Matteus Langel (Kalevi Ujumiskool) ajaga 53.63 ja kolmanda Artur Tobler TOP Ujumisklubist ajaga 54.32.

400 meetri vabaltujumises saavutas esikoha Laurika Lint Kalevi Ujumiskoolist ajaga 4.23,01, teise koha Britt Raudsepp Audentese Spordiklubist (4.24,46) ja kolmanda Laura Tammik Pärnu Spordikoolist ajaga 4.30,22.

Meestest ujus kiireima aja Georg Filippov (Kalevi Ujumiskool) 3.51,81, hõbeda sai kaela Toomas Tanel Tammer (Yess spordiklubi) ajaga 4.00,23 ja pronksmedale Remi Tammik Pärnu Spordikoolist (4.09,75).

200 meetri kompleksujumises saavutas esikoha Eneli Jefimova (Kalevi ujumiskool) ja ujus uue Eesti noorte rekordi ajaga 2.17,39! Teise koha saavutas Karolin Victoria Kotsar Audentese Spordiklubist (2.17,80) ja kolmanda Melissa Priidel Ujumisklubist Briis ajaga 2.20,70!

Meeste kompleksujumises ujus ennast esikohale ka eelmise nädala lühiraja Euroopa meistrivõistlustel osalenud Armin Evert Lelle Viimsi Veeklubist ajaga 1.57.32. Hõbemedali sai kaela Erik Lihhats (Spordiklubi Garant) ajaga 2.01,62 ja pronksmedali Artur Tobler TOP Ujumisklubist ajaga 2:02.48!

Õhtu viimane ala oli 4 x 50 m vabaltujumise segateade, kus ujusid esikolmikusse järgmised klubid:

1. Kalevi Ujumiskool (1.37,45) koosseisus Marko-Matteus Langel, Laurika Lint, Georg Filippov ja Mariangela Boitsuk.

2. Spordiklubi Garant I võistkond (1.38,37) koosseisus Alex Ahtiainen, Alina Vedehhova, Daniil Drozdov ja Annika Vainikk.

3. TOP Ujumisklubi (1.38,70) koosseisus Christopher Palvadre, Miriam Jürisoo, Hans-Mikk Kuulpak ja Elisabet Mätlik.

Avapäeva hommikune programm on järelvaadatav siit:

Avapäeva õhtune programm on järelvaadatav siit:

Tagasi üles
Back