Eesti rannavolleduo jõudis MK-etapil veerandfinaali

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak.
Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak. Foto: FIVB

Eesti rannavolleduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar jõudis Brasiilias hooaja viimasel MK-etapil veerandfinaali.

H-alagrupis kindlalt kaks võitu saanud eestlased läksid järgmises ringis vastamisi Saksamaa duo Lukas Pfretzschneri – Robin Sowaga. Kohtumine kahe Euroopa meeskonna vahel oli väga pingeline ning nõudis ka kolme geimi.

52 minutit kestnud lahingus haarasid juhtohjad sakslased, kes pöörasid väga tasavägiseks kujunenud avageimi 24:22 enda kasuks. Nõlvak-Tiisaar sellest ennast segada ei lasknud ning andsid teises vaatuses vastuse. Samuti pingelises heitluses võeti 21:19 geimivõit ja matši saatus otsustati otsustavas vaatuses.

Viimane geim möödus Eesti duo juhtimisel ning kiiresti suudeti teha sisse vahe, mida enam käest ei antud. Lõpuks särasid tablool eestlastele 15:9 võidunumbrid.

Veerandfinaalis lähevad eestlased vastamisi Brasiilia rannavolleduoga Souto Maior Wanderley George – Loyola Stein Andre. Kohtumine algab täna Eesti aja järgi kell 17.