Soome jalgpallikoondis hoiab kinni võimalusest jõuda MMile

Soome jalgpallikoondis on jälle ühe unistuse lävel.
Soome jalgpallikoondis on jälle ühe unistuse lävel. Foto: Emmi Korhonen Via Www.imago-images.de/imago Images/lehtikuva/SCANPIX

Soome jalgpall elab enda parimaid aegu. Tänavu mängiti alles esimest korda EM-finaalturniiril ning nüüd ollakse lähedal jõudmaks MM-valiksarja play-off'i. Viimasele andis tõuke eile võõrsil Bosnia ja Hertsegoviina vastu teenitud 3:1 võit.

Soomlased ei teinud enda elu võõrsil kuigi lihtsaks. Suurema osa kohtumisest mängiti vähemuses ning samuti eksis nende tähtründaja Teemu Pukki penaltil.

29. minutil haarasid soomlased siiski juhtohjad, kui Inglismaa kõrgliigas palliv Marcus Forss tee Bosnia väravasse leidis. Kaheksa minutit hiljem aga jäidki soomlased vähemusse, sest punase kaardiga saadeti platsilt minema kaitsja Jukka Raitala.

Teisel poolajal suutsid meie põhjanaabrid Robin Lodi väravast eduseisu suurendada. Viimasel pooltunnil suutsid võõrustajad Luka Menalo tabamusest kaotusseisu vähendada, ent viimane sõna jäi Soome keskkaitsjale Daniel O'Shaughnessyle, kes lõppseisuks 3:1 vormistas.

D-alagrupis on seis nüüd väga põnev, sest enne viimaseid mänge hoiab esikohta juba MMile pileti teeninud Prantsusmaa, kellel on kirjas 15 punkti. Soome järgneb neile 11 silmaga, edestades samas Ukrainat ainult kahe punktiga.

Viimases voorus võõrustab Soome Prantsusmaad, kellele jäädi võõrsil septembris 0:2 alla. Ukraina sõidab samal ajal külla Bosnia ja Hertsegoviinale, kes on võimalused MMile pääseda juba minetanud.