Nõlvaku ja Tiisaare hooaja viimane MK-etapp lõppes veerandfinaalis

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak.
Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak. Foto: FIVB

Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare ilus teekond hooaja viimasel MK-etapil (tugevuselt 4*) Brasiilias Itapemas lõppes veerandfinaalis.

Eesti esiduo vastaseks oli veerandfinaalis Brasiilia paar George – Andre, kes said kodupubliku rõõmuks 2:1 (21:11, 15:21, 15:11) võidu ning tagasid koha poolfinaalis.

Otse põhiturniirile pääsenud eestlased said alagrupist võitjatena otse teise ringi. Seal saadi sakslaste Lukas Pfretzschneri ja Robin Sowa vastu 2:1 (22:24, 21:19, 15:9) võit ning jõuti esmakordselt 4* etapil kaheksa parema sekka.

Alagrupis oli esimeseks vastaseks Tšiili paar Noe Aravena – Vicente Orlando Torrealba, kes pääsesid põhiturniirile läbi kvalifikatsiooni. Selle kohtumise võitsid eestlased 2:0 (21:19, 21:14). Seejärel mängiti alagrupi esikohale brasiillaste Saymon Barbosa Santose – Oscar Brandaoga ning selle mängu võitsid Nõlvak – Tiisaar 2:1 (18:21, 21:19, 15:10), tagades otse pääsu teise ringi.