Viiest viis: eestlaste ülikool jätkas USAs võidukäiku

Matthias Tass.
Matthias Tass. Foto: Saint Mary's College Men's Basketball

USA üliõpilaste korvpalliliigas NCAA jätkab ainult võitude kogumist Matthias Tassi ja Leemet Böckleri koduülikool Saint-Mary's. Viimati oldi koduväljakul 62:59 üle Notre Dame'ist.

Eesti korvpalluritele on tänavune NCAA hooaeg alanud suurepäraselt. Kerr Kriisa ja Arizona ülikool on endiselt kaotuseta ja kogunud viis võitu. Sarnases seisus on nüüd ka Tassi ja Böckleri koduülikool.

Notre Dame'i vastu pidi Saint-Mary's väga palju vaeva nägema. Avapoolaeg lõppes 31:31 viigiga ning viimasele minutile mindi vastu 57:58 kaotusseisus. Sellest olukorrast tuldi auga välja. Esmalt tabas suurepärase mängu teinud Dan Fotu kaugviske ning lõppseisu vormistas vabavisetel Tommy Kuhse.

Eesti korvpalluritest sai täna ainsana väljakule Tass, kellele usaldati mänguaega 27 minutit. Selle ajaga jõudis keskmängija visata 7 punkti ja noppida 5 lauapalli. Veel läks positiivsel poolel protokolli kaks viskeblokeeringut ja kaks korvisöötu.

Järgmise kohtumise peab Saint-Mary's juba homme, mil koduväljakul võõrustatakse Oregoni ülikooli.