VIDEO ⟩ Endised Kaunase tähed Jasikevicius ja Jokubaitis lõpetasid Žalgirise mini-võiduseeria

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Šarunas Jasikevicius (paremal) ja Rokas Jokubaitis.
Šarunas Jasikevicius (paremal) ja Rokas Jokubaitis. Foto: Frà dà ric Chambert via www.imago-images.de/Scanpix

Korvpalli Euroliigas pärast kohutavat algust kaks mängu järjest võitnud Kaunase Žalgirisel võõral väljakul tabeli liidri Barcelona vastu võimalust ei tekkinud.

Leedu tippklubi eesotsas tuule tiibadesse saanud, kuid teist hooaega Euroopa giganti Barcelonat tüüriv Šarunas Jasikevicius teab hästi, kuidas Žalgirist murda. Ja mis siin salata, materjali jagub Hispaania suurklubis ka oluliselt rohkem.

Tõsi, paksu pahandust tegi endine Žalgirise äss Jokubaitis. Tänavu Barelonaga liitunud 21-aastane tagamees kogus üleplatsimehena 15 punkti ja jagas 7 resultatiivset söötu. Tänu tema panusele teeniti koduplatsil kindel 96:73 võit.

Põnevust jagus vaid esimese veerandaja algusesse, kui Žalgiris pääses 11:5 ja 13:8 juhtima. Avaneljandiku lõpuks oldi aga juba 17:24 taga ja enam mänguks ei läinudki.

«Tõstsime agressiivsust. Esimesed minutid ajasid mind ärevile, sest lubasime neile liiga lihtsaid korve. Me ei võidelnud lahtiste pallide eest,» rääkis Jasikevicius kohtumise järel Leedu meediale.

«Hiljem kasutasime riskeeriva Žalgirise augud ära ja tegime rünnakul väga hea esituse. Aga kaitse oli lahja.»

Vaatamata üsna suurele vahele kiitis tipptreener endist leivaisa. Žalgiris vahetas oktoobri alguses peatreenerit, Martin Schillerit toodi asendama Jure Zdovc.

«Rääkisime veidi enne mängu. Žalgiris on vaikselt kosumas. Jure tõi tiimi distsipliini, rollid on kindlalt paigas ning mäng muutunud konkreetsemaks. Paljudel tema hoolealustel jagub kõvasti potentsiaali. Sellistel võistkondadel tuleb alustada kaitsest ja agressiivsusest. Uue peatreeneriga seda ka saadi,» märkis Jasikevicius, kes Zdovciga head tuttavad.

12. vooru põnevaim mäng peeti Monacos, kus koduperemehed pidid viimase sekundi viskest alla vanduma Lyon-Villeurbanne'i Asvelile 84:85.