Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

BLOGI ⟩ Suusasõidus kohti loovutanud Kristjan Ilves finišeerus teises kümnes

Kristjan Ilves. FOTO: KIMMO BRANDT/SCANPIX

Eesti parim kahevõistleja Kristjan Ilves jätkas võistlemist Norras, kus toimus MK-sarja teine osavõistlus. Ainus individuaaldistants sõideti täna ning pärast hüppevõistlust kuuendat kohta hoidnud Ilves teenis lõpuks 14. koha. Võitis suurfavoriit Jarl Magnus Riiber.

Enne võistlust:

Ilves saabus Lillehammerisse pärast väga edukat nädalavahetust Ruka MK-etapil. Soomes jäi eestlase saagiks kaheksas ning neljas koht, ent viimasel päeval jäi kahjuks võistlemata.

Norras on Ilvesel aga tulnud juba tegeleda esimeste tagasilöökidega. Reedel toimunud proovivõistlusel, mis peeti väiksel mäel, ebaõnnestus Ilvese sooritus täielikult. Eestlane on tuntud kui MK-sarja üks parimaid hüppajaid, ent tema tulemus oli kaugelt kõige kehvem. Ilvesel oli probleeme varustusega, mis ootamatult tõrkuma hakkas.

Ta hüppas HS98 mäel vaid 68 meetrit ja teenis 64 punkti, mis jättis ta 52 tulemuse kirja saanud sportlase konkurentsis konkurentsitult viimaseks (Vinzenz Geiger diskvalifitseeriti). Oluliselt parem polnud ka proovivoor, kus 84,5 meetrit andsid 41. koha.

Päeva parima tulemuse tegi 95,5 meetrit hüpanud ja 139 silma teeninud Terence Weber. Kui pühapäevasel põhivõistlusel jääks hüppevoor ära, pääseks Ilves 10 km suusarajale sakslasest 5 minutit hiljem! Eestlasele lähim konkurent, 51. koha saanud Alessandro Pittin jääb 1.47 kaugusele.

PCRi tulemused võetakse kasutusele, kui mingil põhjusel jääb hüppevõistlus ära. Nõnda juhtus eelmisel nädalal Ruka MK-etapil ootamatult suunda muutnud tuule tõttu. Valusalt maksis see kätte Ilvesele, kes mõned päevad varem eelvõistlusel nõuetele mittevastava kombinesooni tõttu diskvalifitseeriti. Nõnda ei pääsenudki meie mees suusarajale. 

Tagasi üles
Back