JÄRELVAADATAV ⟩ Tartu pani taas Pärnu paika ja jõudis vollefinaali

Võrkpalli Eesti karikavõistlustel selgus täna esimene finalist, kui Tartu Bigbank alistas teist korda 3:0 (26:24, 25:12 ja 25:23) Pärnu VK.

Tartu peatreener Alar Rikberg andis täna mänguaega kõigile meestele, võitjate poolel kogusid nii Martti Juhkami kui Valentin Kordas kumbki 10 punkti (+6 ja +9), Taavet Leppik lisas 7 punkti (+3).

Tartu meeskond lõi täna 9 ässa (eksiti 9 pallingul), millest 3 läks Juhkami arvele. Blokiga teeniti 6 punkti, vastuvõtt oli 57 protsenti ja rünnak 55 protsenti.

Pärnu kasuks tõi Markus Uuskari 17 punkti (+8), Boris Žuhov lisas 13 (+4) silma. Pärnu vastuvõtt oli 50 protsenti, rünnakuid lahendati 52-protsendiliselt, blokist saadi 5 ja servilt 1 punkt (13 viga).

Bigbanki vastaseks karikafinaalis on kas Tallinna Selver või TalTech, selle paari avakohtumise võitis 3:2 Selver. Kordusmäng toimub 15. detsembril kell 19.30 Sõle spordikeskuses.

24. novembril mängitud paari avalahing kuulus ülikindlalt Tartule, kes võitis 3:0 ning lubas Pärnule parimal juhul geimis 19 punkti.

Aastaid Pärnu meeskonna liidrite sekka kuulunud Taavet Leppik kerkis oma endise koduklubi vastu 14 punktiga (+8) võitjate resultatiivseimaks, lüües ka 5 ässa. Martti Juhkami ja Alex Saaremaa lisasid kumbki Tartu kasuks 8 punkti (vastavalt +6 ja +5). Pärnu edukaim oli rünnakul 12 punktiga (+4) Markus Uuskari, 11 silma (+7) panustas Toms Švans.

Tartu meeskond oli Pärnust üle nii serviässade osas – 10 vs 4 – kui vastuvõtul ja rünnakul, kus näitajad olid vastavalt 58 protsenti vs. 47 protsenti ning 43 protsenti vs. 38 protsenti. Blokis teenis Pärnu punkti rohkem – 4 vs. 3.

Finaali pääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes – kui mõlemad võistkonnad saavad ühe võidu, siis loetakse esimesena punkte. 3:0 ja 3:1 skoorid annavad võitjale 3 punkti, 3:2 võit annab võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti. Kui kahe mängu kokkuvõttes on ka punktide arv sama, selgub finaali pääseja kuldse geimiga.