BLOGI ⟩ Meistrite liiga: Münchenis kere peale saanud Barcelona jäi 21-aastase pausi järel play-off'ist välja

Müncheni Bayerni mehed (punases) panid Barcelona paika.
Müncheni Bayerni mehed (punases) panid Barcelona paika. Foto: Andreas Gebert / REUTERS / Scanpix

Euroopa jalgpalli Meistrite liigas peeti viimased* alagrupiturniiri matšid. Märkimisväärseim tulemus sündis Münchenis, kus kohalik Bayern alistas 3:0 Barcelona, jättes Hispaania suurklubi üle pika aja 16 parema hulgast välja.

*Atalanta ja Villarreali mäng lükati lumetormi tõttu edasi.

H-alagrupis olid viimase vooru eel kaks edasipääsejat selged: Londoni Chelsea ja Torino Juventus. Mõlema kaukas 12 punkti, ent omavahelises võrdluses saanuks eelise Inglismaa suurklubi. Juventus võõrustas Malmöt, Chelsea külastas Peterburis kohalikku Zeniti.

Itaallased tegid oma töö korralikult ära. Malmö alistati küll vaid 1:0, aga kogu kohtumist kontrolliti raudkindlalt.

Samal ajal käis Venemaal korralik paugutamine. Chelsea pääses juba 2. minutil juhtima, ent poolajapausiks oldi 1:2 taga.

Inglismaa tippklubi kosus ja surus vaikselt oma tahtmist peale. Ja edukalt. 85. minutiks pääses Chelsea taas juhtima, kuid seegi polnud veel kõik. 4. üleminutil põrutas Magomed Ozdojev karistusala lähistelt palli võimsalt võrku, 3:3!

Nõnda teeniski grupi esikoha Juventus.

Standings provided by SofaScore LiveScore

E-alagrupis oli kõik viis mängu võitnud Müncheni Bayern kindlustanud esikoha. Viimases voorus ei halastatud ka Barcelonale.

Katalaanidel oli kõik endi kätes: võit viinuks nad kindlasti kaheksandikfinaali. Viigi ja kaotuse korral oli nende saatus Lissaboni Benfica kätes. Kiiresti sai aga selgeks, et Portugalist abi ei tule. Ning Barcelona ei suutnud end ka ise päästa.

Bayern kontrollis põhimõtteliselt kogu kohtumist. Kannatlikult tegutsedes jõuti sihile 34., 43. ja 62. minutil. Sellest piisas turvaliseks 3:0 võiduks, kuigi vahe võinuks olla tablool veelgi suurem, nagu oli mänguliselt.

Kuna samal ajal alistas Benfica koduplatsil kindlalt 2:0 Dünamo, jäi Barcelona 21-aastase pausi järel Meistrite liigas play-off'ist välja. Hooaeg pole aga Euroopas läbi, kohamängudega jätkatakse aste madalamal.

F-alagrupis oli selge, et Manchester United läheb edasi võitjana. Peatreener Ralf Rangnick saatis Berni Young Boysi vastu väljakule palju varumehi ja mäng lõppes 1:1 viigiga. Šveitsi klubi vajanuks neljandalt kohalt tõusmiseks võitu.

Itaalias pidanuks kohalik Atalanta ja Villarreal selgitama teise edasipääseja, aga lumetormi tõttu lükati mäng edasi.

G-alagrupis püsis seis kõige põnevam, kõigil neljal tiimil oli viimase vooru eel võimalus jõuda järgmisesse ringi. Pikima kõrre tõmbas Lille, alistades võõral väljakul 3:1 Wolfsburgi. Edasi pääses ka Salzburg, kes alistas kodus 1:0 Sevilla.