P, 2.10.2022

Messi tõusis Meistrite liigas Ronaldoga ühele pulgale

Toimetas Karl Juhkami
Messi tõusis Meistrite liigas Ronaldoga ühele pulgale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lionel Messi asub taas Madridi Reali väravat ohustama.
Lionel Messi asub taas Madridi Reali väravat ohustama. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Kui võtta šnitti Eduard Vildest, siis Euroopa (ja tegelikult ka muu maailma) vutiväljakutel toimuvat võiks juba üle kümne aasta kirjeldada järgnevalt: kord Ronaldo all ja siis Messi peal, siis jälle Messi all ja Ronaldo peal. 

Novembri lõpus toimunud Ballon d'Ori auhinnagalat jäi näiteks saatma esimene narratiiv, kus peale jäi seitsmenda kuldse jalgpalli endaga koju viinud argentiinlane

Meistrite liigas on siiani seevastu peal olnud portugallane, kes on kuninglikus sarjas löönud 140 väravat Messi 125 vastu. Lisaks saab Ronaldo hoobelda viie Meistrite liiga võitjamedaliga Messi nelja vastu. 

Ent ühes arvestuses õnnestus argentiinlasel eile Rondaldoga samale pulgale jõuda. Nimelt on mõlemad mehed nüüd Meistrite liigas värava löönud 38 erineva klubi vastu, Messi viimaseks ohvriks oli siis Belgia klubi Club Brugge. 

Et panna kahe staarmängija saavutus aga paremini konteksti, siis peale nende on Meistrite liigas vähemalt 38 väravat löönud ainult 15 mängijat: Robert Lewandowski (82), Karim Benzema (76), Raul (71), Ruud van Nistelrooy (56), Thierry Henry (50),  Alfredo Di Stefano (49), Thomas Müller (49), Andri Ševtšenko (48), Zlatan Ibrahimovic (48), Eusebio (46), Filippo Inzaghi (46), Didier Drogba (44), Alessandro Del Piero (42), Neymar (41) ja Sergio Agüero (41).

Märksõnad
Tagasi üles