BLOGI ⟩ Euroliigas mängiv Unics noppis Kalev/Cramo üle kindla võidu

Kalev/Cramo võimalused Meistrite liigas kustusid, jätkub võitlus VTB Ühisliigas. Foto: Sander Ilvest

BC Kalev/Cramo jätkas korvpalli VTB Ühisliigat võõral väljakul Kaasani Unicsi vastu ja kaotas Euroliiga paremikku kuuluvale klubile 54:71. Unics jätkab Ühisliiga liidrina, Kalev on kaheksas. Postimees vahendas kohtumist otseblogis.

Nagu skoorist näha, murdis Unics Kalevi raudse kaitsega. Juba esimesel veerandajal jäeti külalised rohkem kui kuueks minutiks kuivale ja periood võideti 25:15. Edaspidi muutus mäng korvidevaesemaks ning vahe püsis pidevalt 10-20 punkti vahel.

Kalevil üksikuid puhanguid tuli, kuid tervikuna võiduvõimalust ei tekkinud. Teisel poolajal tabas Kalev ainult kolm (!) kahepunktiviset ning elas suuresti kolmeste peal (neid tabati poolajaga kuus tükki).

Unicsil on nüüd 8 võitu ja 1 kaotus, Kalevil 3 võitu ja 6 kaotust.

Järgmise mängu peab Kalev alles 8. jaanuaril võõrsil Zielona Goraga.

Teisipäeval Meistrite liigas edasipääsulootused minetanud Kalev saab nüüd fookuse suunata Ühisliigale. Täna ootab ees väga raske väljakutse, sest Unics on tänavu väga heas hoos.

Kodustel meistrivõistlustel on Venemaa tippklubi kaotanud kaheksast mängust vaid ühe, millega hoitakse tabelis teist kohta. Väga tiheda konkurentsiga Euroliigas ollakse kaheksa võidu ja kuue kaotusega kuuendal real.

Unicsil on käsil tihe periood. Esmaspäeval kohtuti võõrsil Minski Tsmokiga, reedel külastati Tel Avivi Maccabit – mõlemad matšid võideti –  ja kolmapäeval kohtutakse juba Moskva CSKAga. Pisikese akna võib see Kalevile avada.