BLOGI ⟩ Kontaveit kaotas kolmesetilises finaalis Prantsusmaa esinumbrile

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: HENRY ROMERO/REUTERS/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 7.) kaotas Open de Caeni miniturniiri finaalis Prantsusmaa esinumbri Alize Cornet'le 5:7, 7:6 (7), 2:6.

Avasett kujunes murranguterohkeks, sest seisuks 4:4 olid mõlemad tennisistid vastase pallingu kahel korral murdnud. Edasi leidsid mõlemad servikindluse, kuni Cornet’ 6:5 eduseisul Kontaveidi ka kolmandat korda murdis.

Teist setti läks Kontaveit kahe murdega 4:1 juhtima, ent Cornet jõudis 5:5 viigini ning võitis siis juba neljanda geimi järjest ja läks 6:5 ette. Kontaveidil õnnestus sett kiiresse lõppmängu viia ning kuigi Cornet’d lahutas matši võidust vaid kolm punkti, õnnestus Kontaveit kiire lõppmängu 9:7 enda kasuks kallutada.

Kolmandas setis jäi Kontaveit murdega kaotusseisu, kuid suutis järgmises geimis kohe vastu murda. Paraku rauges sealt maalt ka Kontaveidi jõud. Alles hiljuti puhkuselt naasnud eestlanna kaotas neli geimi järjest ning ka otsustava seti 2:6.

Enne mängu

Open de Caeni miniturniiril osales neli mängijat. Turniiri poolfinaalis alistas Kontaveit 6:1, 7:5 prantslanna Margaux Rouvroy (WTA 474.), Cornet teenis WTA edetabelikohata Manon Garcia üle 6:0, 6:1 võidu.

Kontaveit ja Cornet on varem kohtunud kolmel korral ning seis on 2:1 prantslanna kasuks. Naiste viimane matš jääb 2018. aastasse, kui Doha turniiril olid Cornet’ võidunumbrid 6:2, 6:1

Open de Caeni turniiri on varem võitnud näiteks ukrainlanna Elina Svitolina (2017, 2018) ja valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitš (2019).