E, 16.05.2022

Neuville usub, et tema ja Tänak on võimelised Toyotale vastu astuma

Toimetas Karl Juhkami
Neuville usub, et tema ja Tänak on võimelised Toyotale vastu astuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Thierry Neuville.
Thierry Neuville. Foto: Hyundai Motorsport

Kuigi terasemad spordisõbrad teadsid juba mõnda aega, kes hakkavad tuleval hooajal autoralli MM-sarja kõige teravamas tipus mõõtu võtma, said rivistused sel nädalal viimaks ka ametlikult paika.

Kuna paberil on nüüd kõik selge, on paslik inimestelt uurida, millist sõitjaterivistust nemad kõige tugevamaks peavad. Näiteks DirtFishi ajakirjanike arvamus läks selle koha pealt lahku, ent mida arvab Hyundai sõitja Thierry Neuville, kes on järgmisel hooajal kõige suurema kogemustepagasiga põhisõitja?

Lühike vastus oleks: Hyundai ja Toyota on belglase silmis võrdsed. Seda vaatamata asjaolule, et Neuville'il ja Tänakul on kahepeale ette näidata 252 MM-starti, 29 rallivõitu ja ühest MM-tiitel, Toyota meeste ehk Elfyn Evansi ja Kalle Rovanperä 144 stardi ja seitsme rallivõidu vastu. 

«Toyotal on väga tugev rivistus, me kõik teame seda,» alustas belglane DirtFishile antud usutlust poliitkorrektselt. «Aga ma ei ütleks, et meie rivistus ei oleks piisavalt tugev, et neile vastu saada. Me näeme järgmisel aastal hoopis teistsugust hooaega – ma ei usu, et keegi tegelikult teaks, kuidas me praegu paikneme ning usun, et meil tuleb tegeleda väga paljude üllatustega. Kogemused saavad olema MM-tiitli seisukohast väga olulised, see on selge.»

***

Uus aasta tuleb WRC-sarjas revolutsiooniline, sest kasutusele võetakse hübriidajamiga autod. Üldpilt aga palju ei muutu, sest endiselt jätkavad WRC konkurentsis kolm võistkonda: Toyota, Hyundai ja M-Sport. Tõsi, viimased vahetasid varasema Ford Fiesta mudeli Puma vastu.

Nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses platsi puhtaks löönud Toyota jätkab sarnases koosseisus, ent siiski uue näoga. Kaheksandat korda maailmameistriks kroonitud Sebastien Ogier jagab kolmandat Yarist värske liituja Esapekka Lappiga, täispika hooaja teevad kaasa Elfyn Evans ja Kalle Rovanperä. Väljaspool meeskondlikku arvestust jätkab Jaapani autotootja värvides kihutamist ka Takamoto Katsuta.

Hyundai leeris on samuti üks olulisem vangerdus. Täiskohaga jätkavad Thierry Neuville ja Ott Tänak, n-ö varumehe ametis püsib Dani Sordo. Kogenud hispaanlane jagab kolmandat i20 masinat Oliver Solbergiga.

Kõige suuremad muutused läbis M-Sport. Jokkerina palgati enda ridadesse eelnevalt Hyundaid taltsutanud Craig Breen, iirlase kõrval saab taas täishooaja kaasa teha kopsaka rahakotiga Gus Greensmith. Teatud etappidel sõidavad kaasa Adrien Fourmaux ning tiimi uue tulijana üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb.

Märksõnad
Tagasi üles