L, 4.02.2023

VIDEO ⟩ Loeb pühkis sõbra WRC-masinaga endalt roostet maha

Toimetas Karl Juhkami
Loeb pühkis sõbra WRC-masinaga endalt roostet maha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Loeb
Sebastien Loeb Foto: M-Sport

Üheksakordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb veetis pühade-eelse aja seal, kus ta ennast kõige mugavamalt tunneb ehk autoroolis. 

Eelmise nädala alguses sai viimaks ametlikuks, et 47-aastane vanameister tõmbab uuel hooajal selga M-Spordi kombinesooni ning kihutab nende leeris teatud MM-rallidel. Kuigi osavõistluste täpne arv pole veel teada, on kindel see, et prantslane tuleb starti hooaja esimesel etapil Monte Carlos.

Prantsusmaa Alpides sõidetav ralli saab olema hübriidajastu esimene võidukihutamine, mistõttu on keeruline selle tulemusi ennustada. Loeb ise on uue Ford Puma Rally1 auto roolis istunud vaid paar korda, seda peamiselt sügisel.

Vahetult enne jõulupühi laenas ta aga oma sõbralt Armando Pereiralt tolle Ford Fiesta WRC, et lihtsalt rooli ja istme vahel olemist veidi meelde tuletada. Selleks oli ka põhjust, kuna viimati kihutas prantslane MM-radadel 2020. aasta septembris, kui osales Türgi rallil.

Ideaalis ammutaks Loeb hübriidmasinaga kogemusi ka uue aasta alguses, kuid see pole võimalik, kuna 2. jaanuaril stardib ta Dakari kõrberallile. Too võidukihutamine saab läbi 14. jaanuaril, pärast mida reisib Loeb kohe Prantsusmaale, kus valmistub 20. jaanuaril algavaks Monte Carlo ralliks.

Märksõnad
Tagasi üles