NHLis peeti 40 000 pealtvaataja silme all ajaloo kõige külmem kohtumine. Isegi jääd tuli sulatada!

Karl Mihkel Eller
Minnesota Wildi kaitsja Jon Merrill -23 kraadiga peetud NHLi kohtumises, mida jälgis kohapeal 38 619 pealtvaatajat. Foto: Andy Clayton-King/AP Photo/Scanpix

Jäähokiliigas NHL toimunud traditsioonilisel uue aasta kohtumises alistas St. Louis Blues 6:4 Minnesota Bluesi, kuid tulemusest rohkem räägiti pesapalli väljakul toimunud mängu tingimustest, sest staadionil paukus 23kraadine pakane ning hokiväljaku jääd oli külmutamise asemel vaja hoopis sulatada.

Ühtlasi oli väravaterohke kohtumise näol tegemist NHLi ajaloo kõige külmema ilmaga peetud kohtumisega, mida oli vaatama tulnud pea 40 000 pealtvaatajat. Aasta tagasi Nevadas Lake Tahoes toimunud vabaõhu mängus oli probleemis päike, mis kippus jääd sulatama. Nüüd olid aga tuuled pöördunud.

NHLi kodulehe andmetel tuli võistluspaigas olnud jääd kogunu sulatada, sest vastaselt juhul võinuks liiga külmuks muutunud jää muutuda ohtlikuks ja hakata murenema. Ideaalsed tingimused vabaõhu jäähoki jaoks on viis külmakraadi. Jääd soojendati glükooliseguga, mille mahutid olid paigutatud jää alla.

Tegemist oli NHLi 33. vabas õhus peetud kohtumisega alates 2003. aastast. Avakolmandiku järel oli seis 1:1 viigis, kuid teisel kolmandikul lõid St. Louis’i mängijad viis väravat, Minnesota vastas ühega. Viimasel perioodil võeti suhteliselt varakult väljakult väravavaht ära, kuid arvulises enamuses suudeti lüüa vaid kaks väravat ja lõppskooriks jäigi 6:4.