VIDEO ⟩ Üle pika aja platsile saanud Kristian Kullamäe kasutas võimaluse hästi ära

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kristian Kullamäe (paremal) kasutas oma võimaluse hästi ära.
Kristian Kullamäe (paremal) kasutas oma võimaluse hästi ära. Foto: fiba

Kristian Kullamäe koduklubi Burgose San Pablo alistas korvpalli Meistrite liiga play-in'i esimeses mängus koduplatsil 83:78 Istanbuli Darüssafaka. Meie mees andis võitu korraliku panuse.

Üsna võrdselt kulgenud kohtumises läksid võistkonnad viimasele minutile vastu 78:78 viigiseisult. Mängu saatuse otsustas Hayden Daltoni koos veaga tabatud kolmene 36 sekundit enne lõpuvilet. Ameeriklasest ääremängija sopsas ka vabaviske.

Vahetusest sekkunud Kullamäe mängis 11 minutit ja 14 sekundit. Selle ajaga viskas ta 6 punkti (kolmesed 3/1, kahesed 2/1, vabavisked 2/1) noppis ühe laua, tegi pallikaotuse ja kolm isiklikku viga. Eestlase väljakul olles jäi võistkond nulli.

Viimati käis Kullamäe platsil samuti Meistrite liigas, 12. detsembril tõi ta alagrupiturniiri eelviimases voorus Istanbuli Besiktasi vastu 12 silma. Järgnenud eurosarja ja kahes Hispaania meistrivõistluste mängus ei mahtunud Eesti koondise üks liidreid aga satsigi.

Burgos on Meistrite liiga viimasel kahel hooajal võitnud. Tänavu on formaat teistsugune. Kaheksast alagrupist said otse 16 parema hulka vaid parimad. Teised-kolmandad püüavad sinna pääset läbi paaride play-in formaadis. Püünele pääsuks läheb tarvis kahte võitu.

16 seas moodustub neli uut vahegruppi, kust omakorda pääseb neljaliikmelistest puntidest kaks paremat veerandfinaali.

Muide, Kalev/Cramo ees F-grupist viimasena edasi pääsenud Oostende kaotas play-in'i avaringis Bosnia ja Hertsegoviina Igokea klubile võõrsil 72:87.