JÄRELVAADATAV ⟩ TÜ/Bigbank tõstis kodusaalis karika pea kohale

Tartu ülikooli spordihoones toimunud Eesti naiste karikavõistluste finaalis kohtusid Tartu Ülikool/Bigbank ja eelmise aasta hõbeda võitja Audentese SG/Noortekoondis. Tulemusega 3:0 (25:21, 25:20, 25:11) jäi peale taaralinna naiskond, võites seega hooaja esimese tiitli.

Tartlaste suurimaks punktikütiks kehastus Ingrid Kiisk 17 punktiga (+8, rünnak 54%), Ingris Suvi toetas teda 9 (+4, 45%) ning Eliise Hollas ja Laura Reiter 8 punktiga. Audentese resultatiivseim oli Eva Liisa Kuivonen 13 punktiga (+1, 48%). Mängu käiguga on võimalik pikemalt tutvuda allpool.

Vaata, mida rääkisid võitjate peatreener Hendrik Rikand ja Ingrid Kiisk:

Vaata, mida rääkisid hõbeda teeninud Andrei Ojamets ja Eva Liisa Kuivonen:

Mängu käik:

Tartu algkoosseis: Ann Starkopf, Ingris Suvi, Laura Reiter, Ingrid Kiisk, Mari Arak, Eliise Hollas, libero Kristi Nõlvak.

Audentese algkoosseis: Häli Vahula, Nora Lember, Eva Liisa Kuivonen, Sonja Siimson, Anu Talvar, Liisbet Pill, liberod Kadri Kangro ja Janelle Leenurm.

Kohtumise algus kulges tasavägiselt, kuni kodunaiskond 12:9 ette pääses, sundides vastase esimest mõtlemisaega kasutama. Andrei Ojametsa hoolealused jõudsid 12:12 viigini, ent uuesti rebis Tartu ette 17:12 ning sellest kaotusseisust Audentes enam välja tulla ei suutnud. Avageim kuulus seega Tartule tulemusega 25:21.

Teist geimi alustasid tartlannad selgelt paremini, minnes Ingrid Kiiski serviässa järel ette 11:6 ning kasvatades Eliise Hollase punktist edu juba 16:9-le, mispeale võttis Ojamets taas mõtlemisaja. Hendrik Rikandi juhendatav Tartu naiskond liikus kindlalt geimivõidu suunas ja kuigi Audentes suutis mitu geimpalli päästa, olid kogenumad tartlannad selles vaatuses paremad 25:20. Audentese rünnakuid vedas suuresti Eva Liisa Kuivonen, kes on kahe geimiga toonud 12 punkti, Tartu tegutses võistkondlikumalt, 10 punktiga oli kahe geimi järel resultatiivseim Kiisk.

Kolmas vaatus kulges taas Tartu dikteerimisel. Vastase 7:4 eduseisul püüdis Ojamets veel mängu päästa ning kutsus Audentese mängijad platsi äärde mõtlemisajale. Ent järgmise punkti tõi Mari Arak Tartule ja õige pea kasvatas Kiisk edu 12:6-le. Ei suutnud noorem naiskond enam oma mängu leida ning Tartu võitis kolmanda geimi tulemusega 25:11 ning kogu kohtumise seega 3:0.

Tegelikult pidanuks finaal toimuma eelmise aasta 22. detsembril, kuid kahe Tartu mängija koroonaproovid osutusid positiivseks. Seetõttu otsustas võrkpalliliit mõlema klubiga suheldes kohtumise edasi lükata.

Mullu peetud poolfinaalides läks selgelt hõlpsamini Tartul, kes alistas mõlemas kohtumises 3:0 Barrus/Võru VK. Audentese SG/Noortekoondis pidas aga vägevad lahingud Rae Spordikool/VIASTONiga, keda võideti kaks korda 3:2.

Naiste Balti liigas on tänased finaalivastased kohtunud sel hooajal kaks korda: 4. detsembril võttis Bigbank kodusaalis 3:1 võidu, 15 päeva hiljem tegi Audentese SG/Noortekoondis aga 3:0 triumfiga vigade paranduse. Seega tasub finaalist oodata tasavägist lahingut!

Vaadates karikavõistluste lähiajalugu, siis viimasel viiel aastal on karikavõiduni jõudnud TalTech (2019, 2020), Kohila võrkpalliklubi (2016) ja Tartu Ülikool (2017, 2018). TalTech tuli karikavõitjaks ka 2014. ja 2015. aastal, 2013. aastal oli parim Kohila võrkpalliklubi. 2010.–2012. aastal valitses karikavõistlusi Viljandi Metall, 2008.–2009. aastal GMP ja 2006.–2007. aastal Viimsi VK Milstrand/EBS.