K, 7.12.2022

BLOGI ⟩ Hüppevõistluse võitnud Kristjan Ilves tuli MK-etapil teiseks

Postimees Sport
Hüppevõistluse võitnud Kristjan Ilves tuli MK-etapil teiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Kristjan Ilves (vasakul) Klingenthali MK-etapi poodiumil.
Kristjan Ilves (vasakul) Klingenthali MK-etapi poodiumil. Foto: Kuvatõmmis videost

Kahevõistleja Kristjan Ilves on tõusnud Pekingi taliolümpia eel suurepärasesse hoogu. Esmalt võitis ta Saksamaal Klingenthalis laupäevase hüppevõistluse, mille vormistas seejärel 10 km suusarajal MK-etapi teiseks kohaks. Võistluse käekäiguga saab täpsemalt tutvuda allolevas blogiaknas. 

Enne võistlust:

Läinud nädalavahetusel Val di Fiemmes esimesena poodiumil välja jäänud Ilves oli Klingenthali proovivõistlusel suurepärases hoos. Eestlane näitas HS140 mäel 135,5 meetrist õhulendu ning teenis sellega 137,1 punkti. Seejuures oli tal esikümnesse jõudnud meestest selgelt kõige halvemad tuuleolud.

Proovivõistluse võitis norralane Simen Tiller, kes lendas 137,5 meetrit ja teenis 138,2 silma. Ta edestas 0,1 punktiga päeva pikimat õhulendu (142,5 meetrit) näidanud sakslast Terence Weberit. 0,1 silmaga mahtus veel Ilvese ette austerlane Franz-Josef Rehrli 138,5-meetrilise hüppega.

Kahevõistluse valitseja Jarl Magnus Riiber otsustas väikese seljavigastuse tõttu Saksamaal võistlemisest loobuda.

Proovivõistluse tulemused on olulised, kui mingil põhjusel ei saa täna hüppevõistlust pidada. Sellisel korral minnakse suusarajale just reedeste tulemuste põhjal.

Märksõnad
Tagasi üles