T, 17.05.2022

Uued suunised võivad Djokovici karjääri kibedaks teha

Postimees Sport
Uued suunised võivad Djokovici karjääri kibedaks teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11
Novak Djokovic.
Novak Djokovic. Foto: John Walton/PA/Scanpix

Praegu pole teada, kas tennise meeste esinumber Novak Djokovic saab vaktsineerimata suure slämmi turniiridel mängida või mitte. Kui väidetavalt lekitatud dokumendid paika peavad, võib serblase elu raskeks muutuda kogu ATP-tuuril.

Nimelt kirjutab Sportsmail meeste tennise katuseorganisatsiooni ATP allikatele tuginedes, et näiteks Itaalias toimuvate Challenger-sarja turniiride korraldajatele on saadetud juhised, kuidas käituda vaktsineerimata mängijatega. Jah, nad võivad turniiril osaleda, kui annavad iga 48 tunni järel negatiivse testi, kuid ei või turniiril kasutada näiteks riietusruume, jõusaale, turniiri alal olevad kohvikuid, ametlikke restorane ega ametlikke hotelle.

ATP allikate sõnul oodatakse, et sarnased reeglid hakkavad kehtima kõikidel ATP turniiridel, et vältida Austraalias Djokoviciga tekkinud skandaali, kirjutab Sportsmail.

Itaalia ei võõrusta küll suure slämmi turniiri, kuid näiteks mängitakse mai algusest mai keskpaigani Roomas Itaalia lahtised, mis on üks üheksast Masters-sarja turniirist. Sellest mainekamad on vaid suure slämmi turniirid ja aastalõputurniir.

Mõned päevad tagasi selgus, et koroonapassita ei saa eelmise nädala lõpus Austraaliast välja saadetud serblane osa võtta USA lahtistest. Selle nädala alguses ilmnes aga, et vastavalt uuele korrale ei osaleks Djokovic hetkeseisuga ka Prantsusmaa lahtistel.

«Reegel on lihtne. Vaktsiinipass muutub kohustuslikuks, kui praegune seadus jõustub. Nõnda peab võistluste ajal olema vaktsiinipass nii pealtvaatajatel kui ka võistlejatel,» lausus Prantsusmaa spordiminister Roxana Mărăcineanu, kes oli varem Djokovici tiimile edastanud sõnumi, et nad võiksid eriloa alusel ikkagi riiki pääseda.

Kahtluse alla on sattunud Djokovici osalemine ka Wimbledonis. Muruvõistluse korraldajad ei soostunud teisipäeval Suurbritannia meediale selgeid sõnumeid edastama, kuid ei andnud Djokovicile leerile ka mingit kindlust selles suhtes, et teda – isegi kui vaktsineerimata sportlasi sel hetkel riiki lubatakse – Wimbledoni oodatakse.

Märksõnad
Tagasi üles