BLOGI ⟩ Viimasel katsel kukkunud Henry Sildaru jaoks jäi juunioride MM-medal kahe punkti kaugusele

Henry Sildaru.
Henry Sildaru. Foto: @sildaru/Instagram

Šveitsis Leysinis peetaval freestyle-suusatamise juunioride MMil tuli rennisõidu tiitlikaitsjal Henry Sildarul leppida viienda kohaga (86,5 punkti), medalist jäi eestlast lahutama vaid kaks punkti. Kuldmedali võitis uusmeremaalane Gustav Legnavsky 96 punktiga. Naiste arvestuses sai Grete-Mia Meentalo 58 punktiga samuti viienda koha. Postimees vahendas võistlusest tekstipõhises otseblogis.

Enne võistlust:

Sildaru sai oma parimal katsel kvalifikatsioonis kirja 85,25 punkti, mis andis talle viienda koha. Eestlast edestasid konkurendid, kes mullu Venemaal toimunud MMil ei osalenud.

Kvalifikatsiooni parima tulemuse eest hoolitses ameeriklane Eugene Morris (91,00 punkti), kellele järgnesid Pekingi olümpial osalenud ja seal 19ndaks tulnud uusmeremaalane Gustav Legnavsky (87,50) ning teine jänki Ben Fethke (87,25).

Kokku edenes finaali kümme sportlast, viimasena lipsas kvalifikatsioonist edasi kanadalane Jack Huckerby (73,50).